A 41 éves Giuffre az ausztráliai Neergabbyben halt meg, ahol több éve élt. Családja szerint önkezével vetett véget életének.
Giuffre volt az egyik első és egyben legelszántabb azok között, akik büntetőjogi felelősségre vonást követeltek Epstein ügyében. Mások, akiket Epstein ugyancsak bántalmazott, később azt állították, hogy Virginia Giuffre bátorságot adott megszólalásukhoz.
Emellett fontos és döntő információkat adott a bűnüldöző szerveknek, amelyek hozzájárultak Epstein társának, Ghislaine Maxwellnek a később elítéléséhez, valamint a New York-i déli körzet amerikai ügyésze által végzett egyéb nyomozásokhoz.
Hozzátartozói közleményükben azt írták, hogy „a szexuális zaklatás elleni küzdelem ádáz harcosa volt”, és hogy „öngyilkosság miatt vesztette életét, miután egy életen át szexuális zaklatás és szexuális emberkereskedelem áldozata volt.”
András hercegről, II. Erzsébet királynő fiáról már évekkel ezelőtt kiderült, hogy közeli üzleti és baráti viszonyt ápolt Epsteinnel. Korábban Giuffre beperelte András herceget a manhattani kerületi bíróságon. Azt állította, hogy 16 éves korában beszervezték Epstein fiatalkorú lányokból álló hálózatába, akiket aztán az üzletember és barátai szexre kényszerítettek. András herceg tagadta a vádakat, és azt állította, nem emlékszik arra, hogy valaha is találkozott volna Virginia Giuffrével.
Az amerikai születésű Virginia Giuffre gyermekeivel és férjével, Roberttel élt Ausztráliában, bár a legújabb jelentések szerint a pár 22 évnyi házasság után elvált.
Három héttel ezelőtt Virginia Giuffre asszony az Instagramon közzétette, hogy súlyosan megsérült egy autóbalesetben, amelyről családja később azt mondta, hogy nem állt szándékában nyilvánosságra hozni. A helyi rendőrség később vitatta a baleset súlyosságát.