Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
Az ukrán elnöki sajtószolgálat felvételén Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a pulpitushoz lép, hogy ismertesse a kormánya „győzelmi tervét” az ukrán parlament rendkívüli ülésén Kijevben 2024. október 16-án, az Ukrajna elleni orosz háború harmadik évében.
Nyitókép: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Megszavazva - Augusztus 6-ig hadiállapot lesz Ukrajnában

A törvényhozás a háború kezdete óta már 15. alkalommal hagyta jóvá a hadiállapot meghosszabbítását.

Az ukrán parlament szerdán megszavazta, hogy május 9-től kezdődően 90 nappal, augusztus 6-ig meghosszabbítja a hadiállapotot és az általános mozgósítást az országban - közölte Telegram-csatornáján Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő.

A törvényhozás a háború kezdete óta már 15. alkalommal hagyta jóvá a hadiállapot meghosszabbítását - írta. Beszámolója szerint a 450 tagú parlament jelen lévő képviselői közül 357-en szavaztak a hadiállapot meghosszabbítása mellett, 1 ellene, 4 képviselő nem szavazott. Az általános mozgósítás meghosszabbítása mellett 346-an szavaztak, 1 képviselő ellene voksolt, további 1 képviselő tartózkodott, és 11-en nem szavaztak.

A rendelkezéseket Volodimir Zelenszkij elnök terjesztette be egy nappal korábban. A vonatkozó dokumentumokat feltették a parlament honlapjára. Ezek értelmében az ukrán hatóságok megtiltják választások megtartását a hadiállapot ideje alatt.

Címlapról ajánljuk
4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

Az Egyesült Arab Emírségek külügyminisztere azt ígérte Szijjártó Péternek, hogy minden eszközzel megvédik az ott tartózkodó mintegy 4200 magyart. Az országot több száz iráni rakéta és drón vette célba, találatok érték Dubajt és Abu-Dzabit is. Az ország és az egész régió légterei le vannak zárva. Azt kérik, mindenki „maradjon, ahol van, mert az a legbiztonságosabb”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×