Infostart.hu
eur:
365.01
usd:
309.68
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Victor Ponta volt miniszterelnök, a Pro Romania párt elnöke szavaz a kormány ellen beterjesztett bizalmatlansági indítvány vitája után a kétkamarás román parlament együttes ülésén 2019. október 10-én.
Nyitókép: MTI/Baranyi Ildikó

Iktatta jelöltségét a román elnökválasztásra a „nagy visszatérő”

Victor Ponta Románia az első feliratú, piros sapkában érkezett a választási bizottságra.

Iktatta jelöltségét a román elnökválasztásra a központi választási bizottságnál (BEC) szerdán Victor Ponta volt miniszterelnök. „Olyan elnök leszek, aki számára mindig Románia az első. Senki más, egyetlen ország, külföldi vezető, vagy nemzetközi szervezet sem vezetheti többé Romániát” – hangoztatta a választási bizottság előtt a politikus, aki Románia az első feliratú, piros sapkában érkezett.

Úgy értékelte: az ország példátlan válságban van, a rendszer érvénytelenítette a választásokat, nem engedi indulni a neki nem tetsző jelölteket, megszűnt a bizalom az állampolgárok és az őket vezető politikusok között, ezért új kezdetre van szükség.

„A románokat megalázták, adóterheik nőnek, Románia olyan háborúkba keveredett bele, amelyek nem a sajátjai és egy olyan, az amerikai adminisztráció és az Európai Unió közötti konfliktusba, amiből semmi jó nem származik. Radikális változásra van tehát szükség, egy új kezdetre, vissza kell adni a hatalmat a román népnek” – mondta Ponta.

A Szociáldemokrata Pártba (PSD) tavaly ősszel visszatérő, és annak Dambovita megyei listáján parlamenti képviselővé választott volt miniszterelnök felfüggesztette párttagságát a PSD-ben, amelynek korábban elnöki tisztségét is betöltötte. A PSD – koalíciós partnere, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kérésére – várhatóan szerdán dönt Ponta kizárásáról, miután Ponta a párt támogatása nélkül jelentkezett be az elnöki tisztségért folytatott versenybe, amelyen a kormánypártok a koalíciós egyezmény értelmében közös jelöltet támogatnak Crin Antonescu volt PNL-elnök személyében.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×