Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
A júniusi választások eredményeképpen létrejövő Európai Parlament plenáris ülése Strasbourgban 2024. július 17-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Kicsukták a patriótákat a lakhatási bizottságból Hölvényi György szerint

A baloldal megakadályozta, hogy a Patrióták Európáért képviselőcsoport - noha az Európai Parlament harmadik legnagyobb frakciója - vezető helyeket szerezzen az EP lakhatási bizottságában.

Hölvényi György kereszténydemokrata EP-képviselő a testület megalakulása után csütörtökön Facebook-posztjában úgy fogalmazott: a D’Hondt-módszer, azaz az arányos képviseletet biztosító számítási mód szerint is megilletné mindez a frakciót.

A politikus szerint nincs új a nap alatt és elszomorító, amit ma láttak. Az Európai Parlamentben évtizedek óta a D’Hondt-módszer alapján működnek, és erkölcsi felelősség terheli azokat, akik ma ezt a rendszert megtagadták és ezzel ellentétesen szavaztak.

A Patrióták Európáért a D'Hondt-módszer szerint is a harmadik legnagyobb frakció, mégsem kaptak posztokat - kifogásolta.

Úgy fogalmazott, nem naiv, jól tudja, hogy mennek a dolgok, de mindez ellentétes a vélemények sokfélesége és a nemek közötti egyenlőség elvével is. Mindenkinek, aki ma ezekkel ellentétesen szavazott, felelőssége van - jelentette ki.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×