Infostart.hu
eur:
388.74
usd:
335.35
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Gubík László, a Magyar Közösség Pártja ifjúsági szervezete, a Via Nova Ifjúsági Csoport elnöke beszél a Határtalanul a Magyar Fiatalokért Egyesület Határtalanul Parlament elnevezésű tanácskozásán az Országház Felsőházi termében 2023. október 22-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A nyelvtörvényről tárgyaltak a szlovákiai magyarok vezetői Robert Ficóval

A Magyar Szövetség felvidéki magyar párt elnökével, Gubík Lászlóval és alelnökével, Őry Péterrel tárgyalt hétfőn Robert Fico szlovák miniszterelnök a pozsonyi kormányhivatalban – közölte a szövetség és a kormányhivatal sajtóosztálya.

„Tárgyalásunk fő témája az államnyelvtörvény tervezett módosítása és az önkormányzatok finanszírozása volt, amelynél bemutattuk módosító javaslatainkat is és ígéretet kaptunk a további tárgyalásokra legfelsőbb szinteken” – írták a felvidéki magyar párt Facebook-profilján.

Hozzátették: a kormányfő nyomatékosította, hogy az ország stabilitása szempontjából létfontosságúnak tartja a Szlovákiában élő magyarok és szlovákok békés együttélését, valamint különösen fontosnak tartja a Szlovákiában élő nemzeti közösségek jogai status quójának megőrzését.

Rámutattak: a miniszterelnök arról is biztosította a Magyar Szövetség elnökét és alelnökét, hogy kormánya nem teszi lehetővé az államnyelvtörvény olyan értelmű módosítását, amely szigorítana a nemzeti közösségek nyelvhasználati jogait érintő törvényi szabályozásokon.

„A szlovák-magyar együttélés ügye már nem olyan politikai téma Szlovákiában, amely választások előtti kampány része volna” – jelentette ki a találkozót követően Fico a pozsonyi kormányhivatal sajtóközleménye szerint.

A közleményben Robert Fico értékelte azt a tényt is, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök és közte baráti és konstruktív párbeszéd folyik.

„Szlovákia kormányfőjeként tudatában vagyok annak, hogy a Szlovákiában élő magyarokkal és a magyar politikai képviselettel közös témák kötnek össze minket, mint a szuverén külpolitika, az illegális bevándorlás elleni küzdelem és elsősorban az ukrajnai béke kérdése” – idézte a kormányhivatal sajtóközleménye Ficót. A miniszterelnök aláhúzta: a Magyar Szövetség vezetőit a találkozón arról is tájékoztatta, hogy neki személy szerint is érdekében áll a Szlovákiában élő nemzeti kisebbségek status quójának megőrzése.

Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Veszélyes precedenst teremtett Amerika az Irán elleni háborúval – Így sétált bele a csapdába a teheráni vezetés

Veszélyes precedenst teremtett Amerika az Irán elleni háborúval – Így sétált bele a csapdába a teheráni vezetés

A Közel-Kelet történetében kevés olyan művelet volt, amely egyszerre hordozta volna a katonai precizitás, a stratégiai megtévesztés és a geopolitikai kockázat ennyire koncentrált formáját, mint a jelenleg is folyó, Irán elleni amerikai–izraeli háború, amelynek során az iráni vezetés és katonai képességek jelentős része egyetlen, célzott csapássorozat következtében megsemmisült – nem önmagában meglepő, hanem kivitelezésének módjában és következményeiben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×