eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán
Kamala Harris és Donald Trump. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Tömegével szavaztak előre az amerikaiak, a kérdés, hogy kinek kedvez ez

Már több mint 75 millió amerikai állampolgár szavazott előre a november 5-i elnökválasztásokon, miközben egy felmérés szerint a demokrata elnökjelölt szeptember óta először jött föl az első helyre a billegő államnak tartott Michiganben.

Több mint 75 millió amerikai állampolgár szavazott előre a november 5-i amerikai elnökválasztáson - áll a Floridai Állami Egyetem szombat este ismertetett felmérésében.

Számításai szerint 75 millió 93 ezer 872 amerikai állampolgár élt korai szavazati jogával. Közülük több mint 40 millió 700 ezren személyesen adták le voksukat a szavazóhelyiségekben, és mintegy 34 millió 400 ezren szavaztak levélben.

Az Egyesült Államokban a regisztrált szavazók száma körülbelül 168 millió.

A legtöbben Texas (8,6 millió), Florida (7,8 millió), Kalifornia (7 millió), Észak-Karolina (4,2 millió) és Georgia államban szavaznak (4 millió).

Kamala Harris demokrata elnökjelölt szeptember óta először körözte le republikánus kihívóját, Donald Trumpot egy felmérés szerint a billegő államnak tartott Michiganben. A Rasmussen Reports kutatóintézet és Thinker portál szombaton közzétett közvélemény-kutatásának eredménye szerint a válaszadók 49 százaléka szavazna Harrisre, 48 százaléka pedig Trumpra.

Az eredmény a 3 százalékos statisztikai hibahatáron belül van. A felmérést október 24. és november 1. között végezték több mint 900 olyan michigani lakos megkérdezésével, akik részt kívánnak venni a november 5-i elnökválasztáson.

A Rasmussen Reports októberben és szeptemberben egyaránt 48 százalékos támogatottságot mért a két elnökjelölt esetében a michigani szavazók körében végzett közvélemény-kutatásában.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

A nemzetközi segélyezési rendszer már régóta válsággal küzd, működésével sem a donorok, sem a kedvezményezettek nem elégedettek. Miközben a donor országok azt tapasztalják, hogy a segélyek nem hozzák a várt tartós eredményeket, addig a kedvezményezettek sokszor függőségbe, segélycsapdába kerülnek. Emiatt a segélyezésről szóló szakirodalomban több évtizede gyökeret vert az aid exit koncepció, vagyis a segélyezés fokozatos kivezetése a humanitárius és sürgősségi segélyek kivételével. Kérdés, mennyire megvalósítható ez a koncepció.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×