Az amerikai elnökválasztás előestéjén mindkét jelölt hatalmas erőbedobással igyekszik meggyőzni a csatatérállamok még ingadozó választóit arról, hogy rá szavazzanak. Az egyik ilyen kulcsfontosságú billegő állam Pennsylvania, ahol a helyi eredmény rendszeresen előrevetíti, ki foglalhatja el a Fehér Házat. Pennsylvania államon belül pedig Bucks megye a legbillegőbb körzet.
2016-ban Bucks segítette győzelemhez Donald Trumpot 45 ezer fős többséggel, 2020-ban pedig Joe Bident 80 ezer fős többséggel.
Érthető módon idén is nagy csata folyik a választókért a két elnökjelölt között. Tudósításokban tucatnyi kampányszlogennel, a jelöltek nevét viselő táblákkal és zászlókkal kidekorált házak és autók köszönnek vissza. Egy 35 éves terhes kismama Trump/Vance feliratú matricát ragasztott a hasára, és úgy indult el a korai szavazásra. „Olyan jelöltet támogatok, aki erősíti a gazdaságot, amiben a gyerekeim majd felnőnek, és szerintem jó dolog az országnak, hogy a családokat támogatja” – mondta a nő.
Egyes táblák a maró gúny eszközével próbálnak hatni: látható volt például a megyében egy olyan transzparens is, amely Donald Trump alelnökjelöltjeként említi Vlagyimir Putyint, sőt olyan is, amelyen a következő szöveg szerepelt: „További háborút akarsz? Szavazz Harrisre!”
77 millió amerikai már élt a voksolás lehetőségével, ami azt jelenti, hogy a 2020-ban választásra jogosult 160 millió polgár közel fele már szavazott.
A csatatérállamokban (Wisconsin, Pennsylvania, Georgia, Arizona, Észak-Karolina, Michigan, Nevada) tehát a még ingadozó és a hivatalos választási napon voksolók megnyerése a célja mind Kamala Harrisnek, mind Donald Trumpnak.
Kamala Harris azzal melegített keddre, hogy a Saturday Night Live szatirikus műsorban eljátszotta, hogy saját magával beszélget egy tükör előtt, miközben a hasonmása egy humorista volt. A demokrata alelnök hétfőn a pennsylvaniai Philadelphiában tart kampánygyűlést, ahol Lady Gaga és Ophrah Winfrey felvonultatásával próbálja megerősíteni támogatottságát.
A média által felkapott közvélemény-kutatási adatok szerint a független, erős nő imázs emlegetése sikert hozhat, mert rendkívül sok nő szavaz Kamala Harrisre, míg a férfiak körében inkább Donald Trump a felülreprezentált.
A korábbi elnök még a választás előtt egy nap alatt négy gyűlést tart Észak-Karolinában, Pennsylvaniában és Michiganben. Donald Trump, aki egyik fellépése során obszcén mozdulatokkal és hangját felemelve kommentálta, hogy nem működött jól a mikrofon, azt ígérte, hogy megválasztásával beköszönt az „aranykor”.
Egyik elnökjelölt sem lehet biztos a dolgában, mivel például az NBC felmérése mindkettejük országos támogatottságát 49 százalékra hozta ki – bár a hibahatár több mint három százalék.
Egy másik felmérés szerint az eddig stabilan Donald Trump-párti Iowában háromszázalékos hátrányba került a republikánus jelölt, a korábbi elnök ezt azzal utasította el, hogy „hamis a közvélemény-kutatás”.