Infostart.hu
eur:
355.69
usd:
305.62
bux:
0
2026. május 27. szerda Hella
Rendőrök a Solingenben előző este elkövetett késes témadás helyszínén 2024. augusztus 24-én. Egy férfi az észak-rajna-vesztfáliai város fennállásának 650. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen válogatás nélkül járókelőket szúrt le egy késsel. A támadásban legkevesebb három ember életét vesztette, többen súlyosan megsebesültek. A rendőrök nagy erőkkel keresik az elkövetőt.
Nyitókép: MTI/EPA/Volker Hartmann.

Jelentősen felpörögtek a kitoloncolások Németországban

Németországban több mint húsz százalékkal nőtt az idei év szeptemberéig kitoloncolt emberek száma az előző év azonos időszakához mérten - derült ki a német belügyminisztérium csütörtökön közzétett jelentéséből.

A kitoloncolások számának növekedése a Solingen városában elkövetett, heves politikai vitákat kiváltó augusztusi terrortámadás után fontos jelentőséggel bír, mivel a nyár végi merénylet elkövetőjét a hatóságok még a támadás előtt kitoloncolhatták volna, de a férfi végül elkerülte a deportálást Bulgáriába.

A német belügyminisztérium 2024 januárja és szeptembere között összesen 14 706 Németországból való kitoloncolást jegyzett, amely 22 százalékos növekedést mutat a 2023-as év azonos időszakában regisztrált 12 042 deportáláshoz képest.

A Németországból deportáltakat a legtöbb esetben Grúziába, Macedóniába, Ausztriába, Albániába és Szerbiába szállították, és emellett folytatódtak az Afganisztánba való kitoloncolások is – az afganisztáni tálibok hatalomra kerülése óta először.

Nancy Faeser német belügyminiszter nemrégiben megerősítette, hogy az Afganisztánba való deportálások folytatódnak, de a Szíriába történő kitoloncolások megszervezése további vizsgálatot igényel.

(Címlapképünkön: Rendőrök a Solingenben előző este elkövetett késes támadás helyszínén 2024. augusztus 24-én. Egy férfi az észak-rajna-vesztfáliai város fennállásának 650. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen válogatás nélkül járókelőket szúrt le egy késsel. A támadásban legkevesebb három ember életét vesztette, többen súlyosan megsebesültek.)

Címlapról ajánljuk

Újabb parlamenti nap, ezt kínálja a szerda

Elfogadhatja a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépésének visszavonásáról szóló törvényjavaslatot szerdán az Országgyűlés, amely elkezdheti az alaptörvény tizenhatodik módosításának, továbbá a devizahiteles perek és végrehajtások felfüggesztését kezdeményező előterjesztésnek a vitáját is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×