eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 21. szombat Tamás
Hadgyakorlatra érkező dél-koreai katonák a két Koreát elválasztó demilitarizált övezet dél-koreai oldalán, Padzsu közelében 2020. június 18-án. Észak-Korea két napja felrobbantotta a keszongi Korea-közi összekötő irodát, Phenjan katonákat küldött a két határ menti, Korea-közi ipari zónába, és nem veszi fel a kapcsolatot Szöullal a feszültségek elsimítása érdekében.
Nyitókép: MTI/EPA/YNA

Észak-koreai katonák átlépték a dél-koreai határt, figyelmeztető lövésekkel válaszoltak

A szöuli vezérkar tájékoztatása szerint ismeretlen tevékenységet végeztek a két Koreát elválasztó demilitarizált övezet területén a határsértő katonák, de valószínűleg nem volt szándékos a határátlépés.

Mintegy húsz észak-koreai katona átlépte az Észak- és Dél-Koreát elválasztó fegyverszüneti vonalat, de miután a dél-koreai hadsereg figyelmeztető lövéseket adott le, visszatértek a határ északi oldalára – közölte a szöuli vezérkar.

A katonák a két Koreát elválasztó demilitarizált övezet (DMZ) területén húzódó katonai demarkációs vonalat (MDL) vasárnap helyi idő szerint 12 óra 30 perckor lépték át.

A figyelmeztető lövéseket követően a határsértők visszavonultak, a dél-koreai hadsereg pedig további szokatlan tevékenységet nem észlelt.

A határsértő katonák ismeretlen tevékenységet végeztek a DMZ területén, ugyanakkor figyelembe véve, hogy a figyelmeztető lövések és a dél-koreai hadsereg hangszóróiból szóló felszólítások után azonnal visszatértek az északi oldalra, feltételezhető, hogy nem volt szándékos a határátlépés – áll a szöuli vezérkar közlemyénében.

Az 1950-től 1953-ig tartó koreai háború hivatalosan nem békeszerződéssel, hanem fegyverszüneti megállapodással ért véget, így a két ország technikailag a mai napig hadban áll egymással.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Helyreállt a világ rendje: íme, 2024 növekedési bajnokai

Helyreállt a világ rendje: íme, 2024 növekedési bajnokai

A Portfolio minden decemberben áttekinti, hogy mely országok voltak az adott év növekedési bajnokai és nagy vesztesei.  A leggyorsabban növekvők között rendszerint azokat a szegény országokat láthattuk, amelyeknek sikerült jól megszervezni a felzárkózás alapvető feltételeit. A Covid alaposan öszekuszálta ezt a mintát, de a világgazdaság normalizálódásának talán az egyik legbiztosabb jele, hogy 2024-re szinte teljesen helyreállt a járvány előtti rend.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×