Infostart.hu
eur:
356.02
usd:
304.38
bux:
0
2026. május 8. péntek Mihály
Nyitókép: Pixabay

Elsodort egy turistát egy lavina Lengyelországban

Holtan találtak a lengyel hegyimentők egy 34 éves, a Kis-lengyelországi vajdaságból származó férfit, akire lavina zúdult a tátrai Swinica-katlan térségében - közöte vasárnap a Polsat News lengyel kereskedelmi hírtelevízió.

A közepes nagyságú lavina a lengyel tátrai hegyimentő-szolgálat (TOPR) szerint szombat délután omlott le. A mentőket vasárnapra virradóan a férfi hozzátartozói riasztották, miután éjszaka sem tért haza a magányos túráról.

A turista magánál viselte a lavinaveszély esetén használatos rádiós jeladót, amelynek köszönhetően a TOPR gyorsan megtalálta a hómezőben. A férfi azonban akkor már nem élt.

A lengyelországi Tátrában több napja havazik, az 1700 méter fölötti magasságban jelenleg kettes lavinariadó van érvényben az ötfokú nemzetközi skálán.

Címlapról ajánljuk
Tarrósy István: milliók életét kockáztatja egy döntés, humanitárius katasztrófa fenyeget Afrikában

Tarrósy István: milliók életét kockáztatja egy döntés, humanitárius katasztrófa fenyeget Afrikában

Milliók életét követelheti Afrikában az évtized végéig a nemzetközi segélyek megkurtítása és a helyi konfliktusok miatti elakadása. A humanitárius katasztrófa elkerüléséhez a következő években a nagyhatalmak beavatkozása mellett regionális összefogásra is szükség van – erről beszélt a Pécsi Tudományegyetem Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének egyetemi tanára, az Afrika Kutatóközpont vezetője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×