eur:
411.25
usd:
392.45
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Angela Merkel német kancellár (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök a szíriai helyzetről tartott török-orosz-francia-német csúcstalálkozót követő sajtótájékoztatón Isztambulban 2018. október 27-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Tolga Bozoglu

Négy év után ismét egy NATO-tagállamba utazik Vlagyimir Putyin

Hakan Fidan török külügyminiszter egy interjúban beszélt arról, hogy az orosz elnök a tervek szerint hamarosan Törökországba érkezik.

Februárban Törökországba, a NATO egyik legerősebb tagállamába látogat Vlagyimir Putyin. Törökország többször is próbált korábban közvetíteni Oroszország és Ukrajna közt a háború lezárása érdekében, nekik köszönhető a közel egy évet megélt fekete-tengeri gabonaalku is, amely az ukrán gabonaexport szabad áthaladását biztosította, amíg az oroszok ki nem léptek belőle. Hakan Fidan mostani beszámolójából kiderült, hogy pontosan a gabonamegállapodás lehetséges megújítása lesz az egyik kiemelt téma Recep Tayyip Erdogan török elnök és Vlagyimir Putyin között – írja a Portfolio.

A török külügyminiszter beszélt arról is, hogy a két vezető találkozóján biztosan téma lesz Szíria biztonsági helyzete, továbbá Recep Tayyip Erdogan egyeztetni fog lehetséges energetikai együttműködésekről is Vlagyimir Putyinnal. Bár Fidan nem részletezte a látogatás pontos időpontját, a török sajtó február 12-ét említette, mint a várható dátumot.

A mostani találkozót várhatóan kiemelt figyelem övezi majd, tekintettel arra, hogy Vlagyimir Putyin 2020 óta nem volt NATO-országban, ekkor Angela Merkel német kancellár meghívására Németországban járt. Ezután a koronavírus-válság, majd az orosz–ukrán háború miatt ritkábbá váltak az orosz elnök külföldi útjai.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×