Infostart.hu
eur:
381.95
usd:
327.87
bux:
109037.02
2025. december 5. péntek Vilma
Az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma által közreadott képen lángol egy olajtároló az oroszországi Belgorodban 2022. április 1-jén, miután a légtérbe behatoló két ukrán helikopter csapást mért a létesítményre. Ez az első ismertté vált, orosz területen végrehajtott ukrán légicsapás.
Nyitókép: MTI/AP

Többen meghaltak egy lisicsanszki pékséget ért ukrán légicsapásban

Tizenöt ember halálát okozta egy ukrán rakétatámadás az orosz ellenőrzés alatt álló, kelet-ukrajnai Lisicsanszk egyik pékségében szombaton - közölte az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma.

A tárca tájékoztatása szerint már tizenöt holttestet emeltek ki a romba dőlt épület alól, és tíz embert sikerült élve kimenekíteni.

Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő azt mondta, több tucat civil volt az épületben a légicsapás pillanatában, és a tüzérségi támadáshoz nyugati fegyvereket használtak.

A luhanszki hatóságok szerint a pékségre az Egyesült Államoktól származó HIMARS rakétavetővel mértek csapást az ukrán erők.

Az első hírek még öt halálos áldozatról szóltak. Leonyid Paszecsnyik, az Ukrajnától Oroszországhoz csatolt "Luhanszki Népköztársaság" vezetője a Telegramon korábban jelezte, hogy még sokan a romok alatt rekedhettek. Azzal vádolta meg az ukrán erőket, hogy szándékosan a nagy forgalmú pékséget vették célba.

A helyi rendőrség tájékoztatása szerint akár 40 ember is a romok alá szorulhatott.

Az ukrán hatóságok egyelőre nem nyilatkoztak az esetről.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×