Infostart.hu
eur:
363.77
usd:
308.59
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Underwater oil pipelines on ocean floor.
Nyitókép: imaginima/Getty Images

A finnek már tudják, ki volt a gázvezeték-rongáló

A finn rendőrség első vizsgálatai eredményei alapján abból indul ki, hogy a hongkongi zászló alatt hajózó NewNew Polar Bear nevű konténerszállító hajó okozhatta a balti-tengeri Balticconnector finn-észt gázvezetéken keletkezett károkat.

A finn hatóságok pénteken közölték, hogy a tengerfenéken talált és októberben felhozott horgonyt bizonyos műszaki paraméterek alapján hozzá tudják rendelni NewNew Polar Bearhez.

Már korábban is voltak arra utaló jelek, hogy a kínai hajónak köze lehetett a történtekhez. Egyebek között hasonló típusú festékanyagot találtak a megrongálódott vezetéken.

A finn rendőrség közölte azt is, hogy már felvették a kapcsolatot a kínai hatóságokkal és nemzetközi jogsegélyt kezdeményeztek az eset felderítése végett.

A Balti-tenger alatt futó Balticconnectort október 8-án zárták le szivárgás miatt. A gázvezetékkel egyidőben megrongálódott egy Finnországot Észtországgal összekötő távközlési kábel, valamint a Szentpétervárt Kalinyingráddal összekötő egyik orosz távközlési vezeték is.

A finn hatóságok gyanúja szerint a vezetékekben a kínai konténerhajó tett kárt azáltal, hogy végighúzta a horgonyát a tengerfenéken.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.

A címvédő ellen kellett volna csodát tenni Szoboszlaiéknak

Két párban dőlt el az elődöntőbe jutás kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madridban a Barcelona ellen, a PSG az Anfield Roadon a Liverpool ellen kezdett 2–0-ról. A Vörösöknél Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is szerepelt a kezdő tizenegyben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×