eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az Osztorozsno Novoszti által közreadott kép a mentőalakulatok tagjairól a Kuzsenkino község közelében lezuhant magánrepülőgép lángoló roncsa mellett 2023. augusztus 23-án. Sajtóhírek szerint a gép fedélzetén utazott Jevgenyij Prigozsin orosz üzletember, a Wagner katonai magánvállalat alapítója. A fedélzeten három fős személyzet és hét utas tartózkodott, a balesetben mindenki életét vesztette.
Nyitókép: -

Újabb feltételezés: belülről robbanthatták fel Jevgenyij Prigozsin repülőgépét

Az eddig nyilvánosságra került helyszíni felvételek alapján még nem lehet megállapítani, hogy mi okozhatta a Wagner csoport vezetőjének repülőgépének a lezuhanását Kuzsenkino község közelében Oroszországban.

Egyelőre az egész világ csak találgatni tudja, hogy mi okozhatta a Wagner vezér gépének lezuhanását.

Az orosz hatóságok hivatalosan semmilyen információt nem közöltek még azzal kapcsolatban, hogy mi okozhatta a Jevgenyij Prigozsint és a teljes Wagner-vezérkart szállító repülőgép lezuhanását.

A gép Kuzsenkino község közelében zuhant le. A helyszínen a rendvédelmi szervek és a rendkívül helyzetek minisztériuma munkatársai tartanak szemlét, keresik a gép fekete dobozait. A nyomozást Igor Dudenya, a tveri régió kormányzója személyes ellenőrzése alá vonta.

Ugyanakkor a gép lezuhanását megörökítő, illetve a gép roncsait a földön bemutató felvételek alapján több szakértő is valamilyen rövid véleményt már megfogalmazott a szerencsétlenség feltételezhető okáról.

Amit jelenleg biztosra lehet tudni, az az, hogy a gép nagy magasságból, úgynevezett utazómagasságból zuhant le. A gép zuhanásáról készült felvételen már csak egy szárnya volt a repülőnek. A roncsok két kilométeres körzetben zuhantak le.

A CNN első értékelése szerint vagy lelőtték, vagy belülről robbanthatták fel a Wagner csoport vezetőinek repülőgépét.

Ugyanakkor a földfelszínen elterülő roncsokról készült felvételek alapján többen is azt állítják, hogy nincs bizonyíték arra, hogy a gépet lelőtték volna.

Ennek az az oka, hogy a gép eddig megtalált roncsain nem találhatók olyan tipikus repeszek okozta sérülések, amelyek az ilyen rakétatámadások esetén a gép testén nagy számban és jól beazonosíthatóan jelen szoktak lenni a repülőnek a külső testén kívülről befelé felé benyomódva.

A külső rakétatámadás valószínűtlensége miatt a gép lezuhanásának az oka a szándékos belső robbantás mellett valamilyen komoly műszaki hiba is lehetett még. A roncsok megvizsgálása és a gép feketedobozának a feldolgozása erre egyértelmű választ adhat.

A Roszaviacija orosz légügyi hatóság különbizottságot állított fel a vizsgálat lefolytatására a szerencsétlenség ügyében. A hatóságokra hivatkozó RBK gazdasági lap szerint az eljárás minden lehetőséget számba vesz, a pilóta hibájától a "külső hatásig".

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×