Infostart.hu
eur:
365.5
usd:
315.76
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba
A road signs indicating from 120 to 130 as the speed limit
Nyitókép: Yauheni Kazlou/Getty Images

Autósok, figyelem, indul a száguldás a közelben

Ha a szenátus és az államfő is rábólint, jöhet a 150 km/órás sebesség Csehországban.

Döntött a cseh kormány, az arra alkalmas autópályák egyes szakaszain 150 km/órás maximális sebességgel lehet majd hajtani – írja a vezess.hu. Jelenleg, akárcsak Magyarországon, 130 km/óra a maximális autópálya-tempó, de ez a következő években változni fog.

Martin Kupka közlekedési miniszter szerint két éven belül kijelölhetik a cseh autópályákon az első szakaszokat, melyeken a jelenlegi maximumról 150 kilométer/órára lehet növelni a sebességet. A nagyobb végtempó lehetőségét az autópályák legmodernebb szakaszain fogják bevezetni. A döntés még nem végleges, ehhez még a szenátus és az elnök jóváhagyása is szükséges.

Csak olyan szakaszon vezethető be a 150 km/órás sebességhatár, ahol megfelelő tájékoztatórendszer működik, ami az időjárási és látási viszonyokat figyelembe véve, dinamikusan tudja változtatni, leginkább csökkenteni a maximális megengedett sebességet.

Hasonló próbálkozás legutóbb Ausztriában volt. 2018 augusztusában Bécs és Salzburg között, az A1-es autópálya két, összesen százhúsz kilométeres szakaszán emelték a limitet 140-re, de másfél év elteltével visszatértek az eredeti értékre – emlékeztet az autós portál.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×