eur:
414.84
usd:
400.26
bux:
78665.14
2024. december 19. csütörtök Viola
Nyitókép: Pixabay

A turisták által kedvelt két területet is elérte a mérgező füstköd Thaiföldön

Ezrek szorultak orvosi kezelésre Thaiföld északi részén az erős szmog miatt, a mérgező füstköd a turisták körében népszerű Csiangraj és Csiangmaj tartományt is érintette - számolt be kórházi közlések alapján a Thai PBS World tévécsatorna.

A március 19-e és 26-a közötti héten több mint 3400-an kerültek kórházba Csiangraj tartományban légzési nehézség és torokfájás miatt. A tartomány Thaiföld, Laosz és Mianmar határvidékén található.

Mae Szaj körzetben olyan sűrű a szmog, hogy csak közvetlen közelről látni az épületeket.

Civil szervezetek és üzleti csoportok felszólították a tartományi kormányzót, hogy nyilvánítsa katasztrófaövezetté a térséget. A vezető elutasította a kezdeményezést.

A durva légszennyezés oka az égetéses irtás, amely Thaiföldön, de a szomszédos Mianmarban, Kambodzsában és Laoszban is bevett gyakorlata a földek gazdálkodásra való előkészítésének. A száraz időszak végén a gazdák felégetik földjeiket, hogy megszabaduljanak a bozóttól és a gyomoktól, ezért január és március között gyakran magas a szálló por aránya a levegőben.

A Bangkok Post című napilap egy szakértőre hivatkozva azt írta: az ország északi részén jelenleg szélcsend van, így a szmog megül a térségben. A helyzet még a következő héten is súlyos lehet.

Thaiföldön március elején is nagy volt a légszennyezettség, amely akkor a fővárost, Bangkokot is érintette.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.20. péntek, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Milliárdos EU-támogatásokért lobbiznak a legnagyobb szennyezők

Milliárdos EU-támogatásokért lobbiznak a legnagyobb szennyezők

Az Európai Unió karbonleválasztási és -tárolási (CCS) infrastruktúrájának fejlesztése kulcsfontosságúvá vált a 2030-ra kitűzött kibocsátáscsökkentési célok elérése érdekében. Bár az olaj- és gázipar évtizedek óta támogatja a technológiát, gazdasági életképessége továbbra is kérdéses, ezért a szektor európai szintű támogatást sürget. A környezetvédelmi szervezetek azonban kritikával illetik a fosszilis iparágak CCS-re való támaszkodását, amely szerintük az érdemi dekarbonizációt hátráltatja. Az olajcégek EU-s támogatást kérnek a fejlesztésekhez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×