Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 14. vasárnap Vazul
Parliament building in Bratislava, Slovak republic.
Nyitókép: Vrabelpeter1/Getty Images

Hatalmas erőkkel készül a szlovák rendőrség a szombati népszavazásra

A rendőrség megtette a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy ne legyen rendbontás a népszavazáskor – közölte a szlovák rendőrség.

5570 rendőr felügyeli a közrendet a szombati népszavazáskor - közölte a szlovák rendőrség a közösségi oldalán. A rendőrfőkapitány-helyettes, Damian Imre úgy fogalmaz: "a rend biztosításában a rendészeti, közlekedési és vasúti rendészeti szolgálatok rendőrei vesznek részt, de a bűnügyi rendőrség is készenlétben áll."

A szombati népszavazást a Smer-SD kezdeményezte, más ellenzéki pártokkal együtt. Az ellenzék azt reméli, hogy ezzel előrehozott választásokat tud kicsikarni.

Azért érdekes politikai szempontból a helyzet, mert a szombati népszavazás véleménynyilvánító népszavazás lesz. Mindenesetre arról kérik ki a polgárok véleményét, hogy

a bármikor funkcióban lévő kormány mandátumát a Szlovák Köztársaság Nemzeti Tanácsa egyszerű többséggel lerövidíthesse,

vagy azt ügydöntő népszavazáson maguk a polgárok tehessék meg.

Három nappal ezelőtt arról írtunk, hogy Eduard Heger szlovák miniszterelnök bejelentette: egyeztetéseket kezd az előre hozott választásokról, miután egy elveszített bizalmi szavazás után kudarcba fulladtak a parlamenti többség biztosítására tett kísérletei.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Azonnali átalakításokról döntött a kormány

Azonnali átalakításokról döntött a kormány

Hétköznapokat idézően izgalmas napja volt a kormányzati híreket figyelőknek szombaton: Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, miközben Orbán Viktor a Fidesz kongresszusán tíz pontban elemezte pártja választási vereségét. Magyar feltárta a nyilvánosság előtt az előző kormány 2024-es tervét, amely egy migránstábor kialakítását készítette elő - miközben az a kommunikációjában épp az ellenkezőjét állította, a Tisza-kormány pedig számos további bejelentést is tett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×