eur:
393.41
usd:
369.12
bux:
65658.46
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
A koronavírus-járvány miatt védőmaszkot viselő nő nézi Andy Warhol amerikai képzőművész alkotásait a londoni Halcyon Galériában 2020. június 16-án. Három hónappal a kijárási korlátozások bevezetése után újra megnyitottak a múzeumok és galériák Nagy-Britanniában.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Újabb "méregzöld" támadás

Megint egy műalkotást próbáltak megrongálni szélsőséges klímaaktivisták.

Ausztrál klímaaktivisták graffitit rajzoltak Andy Warhol Campbell-leveskonzerv sorozatának védőüvegére, és hozzáragasztották magukat. A tíz nyomatból álló mű nem sérült meg az akcióban - közölte a canberrai Ausztrál Nemzeti Galéria.

A fosszilis üzemanyagok használatának állami támogatása ellen küzdő Stop Fossil Fuel Subsidies Australia nevű csoport által végrehajtott akció számos hasonló, a világ különböző részein elkövetett vandál múzeumi akciót követ.

A múzeum tájékoztatása szerint az aktivisták célpontja Andy Warhol 1968-ban készült Campbell's Soup I című alkotása volt.

A klímaaktivista csoport szerint tagjai a kapitalizmus veszélyeire akarták felhívni a figyelmet azzal, hogy a fogyasztói társadalmat jelképező alkotáshoz ragasztották magukat. "Míg ausztrálok éheznek, addig a kormány percenként 22 ezer dollárt költ a fosszilis üzemanyagok támogatására" - írta a csoport a Twitteren.

Az akció gyorsan véget ért, a két tiltakozót még azelőtt kikísérték az épületből, hogy a ragasztónak ideje lett volna megkötni.

Klímaaktivisták a közelmúltban Madridban Goya festményeire ragasztották kezüket, Londonban Van Gogh egyik művére levest öntöttek, és a Berlin melletti Potsdamban Claude Monet egyik remekművére krumplipürét kentek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.18. csütörtök, 18:00
Dobrev Klára
árnyék-miniszterelnök, a DK-MSZP-Párbeszéd EP listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×