eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
2019. december 19-én készült kép Dmitrij Peszkovról, a Kreml szóvivőjéről egy moszkvai sajtóértekezleten. 2020. május 12-én Dmitrij Peszkovot kórházba szállították koronavírus-fertőzéssel.
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Dmitrij Peszkov: orosz atomfegyverek védik a meghódított ukrán területeket is

A Kreml szóvivője ugyanakkor tagadta, hogy iráni drónokkal támadnák az ukrán városokat.

Dmitrij Peszkov közölte, hogy a négy elcsatolt régió Moszkva nukleáris ernyője alatt áll. Mint mondta: "Ezek a területek az Oroszországi Föderáció elidegeníthetetlen részei, és védelem alatt állnak. Biztonságukról ugyanolyan szinten gondoskodunk, mint Oroszország többi területéről".

Peszkov szerint az Északi Áramlat gázvezetékeit megrongáló robbanások ügyében indított nemzetközi vizsgálatot azzal a szándékkal hozták létre, hogy Oroszországot tegyék felelőssé. Peszkov ezzel összefüggésben kijelentette:

az "elemi logika" azt diktálja, hogy a vezetékek megrongálása Oroszország érdekeit sérti.

Hozzátette: a vizsgálatot "titokban" és Moszkva részvétele nélkül folytatják le.

Egy másik kérdésre tagadta, hogy az orosz erők iráni drónokat használtak volna Ukrajna megtámadására.

Ukrajna azzal vádolta Oroszországot, hogy iráni Shahíd-136/Geranium-2 típusú "gyilkos" drónokat használtak a Kijev elleni támadásokban, amelyek becsapódáskor felrobbannak. Több, a közösségi médiában nyilvánosságra hozott felvételen is látható volt, hogy az iráni típushoz hasonló deltaszárnyú drónokat használtak az ukrán főváros elleni hétfői támadásban.

Kijev, 2022. október 17.
Drón repül Kijev felett 2022. október 17-én. A Kijevet és más ukrán városokat ért orosz dróntámadásokban legkevesebb három ember vesztette életét.
MTI/AP/Efrem Lukackij
Drón repül Kijev felett 2022. október 17-én. A Kijevet és más ukrán városokat ért orosz dróntámadásokban legkevesebb három ember vesztette életét.

Arra a kérdésre, hogy Oroszország bevetett-e iráni drónokat az ukrajnai hadjáratában, Peszkov úgy válaszolt, hogy a Kremlnek nincs információja ezek használatáról. "Orosz felszerelést használnak orosz nomenklatúrával" - mondta. "Minden további kérdést a védelmi minisztériumhoz kell intézni" - tette hozzá.

A minisztérium egyelőre nem válaszolt a kommentárra vonatkozó megkeresésre.

Irán tagadja, hogy drónokat szállítana Oroszországnak, és legalább egy drón roncsain az orosz "Gerany-2" (Geranium-2) elnevezés volt látható.

Iráni eredetű, Shared-136/Granium-2 jelzésű öngyilkos drón
Iráni eredetű, Shared-136/Geranium-2 jelzésű öngyilkos drón Harkiv megyében

Az amerikai külügyminisztérium értékelése szerint az oroszok iráni drónokat használtak.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×