eur:
411.2
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Berlin, 2015. február 11.Gerhard Schröder volt német kancellár részt vesz Richard von Weizsäcker volt német államfő hivatalos búcsúztatásán a berlini székesegyházban 2015. február 11-én. A konzervatív politikus, aki az egykori Nyugat-Németország hatodik, és az újraegyesített Németország első államfője volt, 2015. január 31-én, 94 éves korában hunyt el. (MTI/EPA/Pool/Markus Schreiber)
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Markus Schreiber

Az utolsó német bástya is kihátrált Vlagyimir Putyin mögül

Gerhard Schröder volt német kancellár és Matthias Warnig német üzletember arról tájékoztatta az orosz állami olajvállalatot, hogy lemondanak igazgatósági posztjukról. A Rosznyeft megértéssel fogadta a döntést és megköszönte az eddigi munkájukat.

Egy nappal azután, hogy az Európai Parlament azt javasolta, Gerhard Schrödert tegyék feketelistára abban az esetben, ha nem lép ki a Rosznyeft állami olajvállalat igazgatótanácsából a volt német kancellár úgy döntött: nem indul újabb mandátumért az orosz állami olajipari óriásnál. A felügyelőbizottsági elnök ezzel a lépéssel egy újabb vezetői poszot is visszautsított a Gazpromnál.

Az egykori szociáldemokrata politikust azért érte egyre több kritikus nyilatkozat, mert a háború kitörése után is megtartotta 2017 óta betöltött pozícióit az orosz vállalatnál. Néhány napja Németország bezáratta Schröder évi 400 ezer euróból fentartott irodáját, miután közfelháborodást váltott ki, hogy nem hajlandó a háború miatt elítélni Vlagyimir Putyin orosz elnököt, akit személyes barátjának tekint - írta meg a Népszava.

Schröder hivatalosan majdnem 1 millió eurót keresett az orosz energiavállalatoknál betöltött funkcióival. Közleményében Gerhard Schröder azt írta, lehetetlen meghosszabbítania a mandátumát a Rosznyefty felügyelőbizottságában. Vele együtt távozik a Rosznyeftytől egy másik német tisztségviselő, Matthias Warnig is, aki egyúttal az Oroszországot közvetlenül Németországgal összekötő gázvezeték, az Északi Áramlat 2 mögötti cég vezérigazgatója.

Február végén a BP olajipari vállalat közölte, hogy megválik a Rosznyeftyben lévő 19,75 százalékos részesedésétől.

Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×