Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 8. vasárnap Zoltán
Nyitókép: Forrás: Twitter

Ukrajna: 66 ezer kárpótlási igényt adtak be a háború pusztítása miatt

Egy személy csak a saját ingatlanára nyújthat be kártérítési igényt, hiába rombolták le az egész háztömbjét.

Az állam továbbra is gyűjti és rögzíti az Oroszország által okozott károkat. Már több mint 66 ezer kérelmet nyújtottak be háborús károk megtérítésére a Gyija alkalmazáson keresztül – idézi Mihajlo Fedorov ukrán digitális átalakulásért felelős minisztert a kiszo.net.

„Több mint 66 ezer bejelentés érkezett hozzánk február 24-e óta, melyben a polgárok tulajdonuk megrongálódásáról számolnak be. Köszönjük, hogy a szakértők és bizottságok számára segítettek felmérni a károkat, a későbbiekben mindezeket kielemezzük” – írta a Telegram-csatornáján a tárcavezető.

Fedorov hangsúlyozta, hogy csak a saját tulajdonban lévő ingatlanokra vonatkozóan lehet benyújtani a kérelmet. Egy személy nem pályázhat az egész tömbházra, csak a saját lakására – írják.

A kérelem nyilvántartásba vétele után tájékoztatást kapnak az elbírálási és kártalanítási eljárás megindításáról.

„Az állam mindent megtesz annak érdekében, hogy minden házat újjáépítsenek” – zárta szavait a miniszter. Mint a kárpátaljai portál emlékeztet, korábban arról írtak, hogy négyzetméterben kárpótolnák az otthonukat elvesztő polgárokat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×