eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Szakszervezeti figyelmeztetés: az orosz energia nélkül leállna a német ipar nagy része

A német szakszervezetek arra hívták fel a német kormány figyelmét, hogy az orosz energiaimport ügyében józan ésszel kell gondolkozniuk.

Az oroszok elleni energetikai szankciók esetén a német gazdaság nagy része néhány héten belül leállna. Az IG Metall, az IGBCE és az IG Bau az energiaszankciók ellen tiltakozott, hogy ezáltal a munkavállalók érdekeit védjék – írja az Index a Bloomberg alapján.

A német acél-, vegy- és papíripar néhány héten belül leállna, ha Németország úgy döntene, hogy megszünteti az Oroszországból érkező energiaimportot – közölték Németország legnagyobb ipari szakszervezetei.

„A növekvő energiaárak és legfőképpen egy, az orosz gáz behozatalára vonatkozó potenciális szankció lehetetlen helyzetbe kényszerítené az energiaintenzív iparágakat” – mondta Michael Vassiliadis, a német IGBCE vegyipari dolgozók szakszervezetének elnöke. A következmények közé tartozna a munkaórák csökkenése és a munkahelyek elvesztése mellett az európai termelési láncok gyors összeomlása is, amelynek világméretű következményei lennének – tette hozzá.

Németország ellenzi az oroszok elleni energiaszankciók meghozatalát és az erre vonatkozó politikai nyomásgyakorlást is, hiszen ez elemi érdekük, mivel a fosszilisenergia-felhasználásuk több mint felét Oroszországból importálják.

A német statisztikai hivatal adatai szerint Oroszországnak januárban körülbelül 3 milliárd euró (több mint 1100 milliárd forint) bevétele volt a Németországba irányuló energiaexportból. A német gazdasági miniszter, Robert Habeck kijelentette, hogy Németország 2022 végéig csökkentheti az orosz széntől és olajtól való függőségének mértékét, és az Északi-tenger partján legalább két LNG-terminál építését tervezi, ezzel is csökkentve az orosz gáznak való kitettségét.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×