Infostart.hu
eur:
362.02
usd:
313.36
bux:
148205.09
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Lviv, 2017. június 11.Útleveleket ellenőriz egy ukrán határőr az ukrán-lengyel határ Rava-Ruska átkelőhelyén, az ukrajnai Lviv közelében 2017. június 11-én. Ezen a napon életbe lépett az ukrán állampolgárok európai uniós vízummentessége, Ukrajna biometrikus útlevéllel rendelkező állampolgárai ezentúl vízum nélkül utazhatnak az Európai Unió tagállamaiba. (MTI/EPA/Pavlo Palamarcsuk)
Nyitókép: MTI/EPA/Pavlo Palamarcsuk

Határőröknek kínáltak pénzt Magyarországra igyekvő hadkötelesek

850 ezer forintnyi dollárral akarták lefizetni az ukrán határőröket olyan férfiak, akik Magyarországra szerettek volna menekülni a háború elől.

Csak az elmúlt 24 órában a kárpátaljai határőrök öt megvesztegetési kísérletet rögzítettek. Öt hadköteles férfi úgy döntött, hogy csúszópénzt ajánl fel az ellenőröknek azért, hogy elhagyhassák Ukrajna területét. Ebből két eset a szlovák határon lévő ungvári, négy pedig a tiszaújlaki ellenőrző ponton történt, további egy-egy pedig a csapi és egy a kaszonyi határátkelőn – írja a karpathir.com.

A 18 és 60 év közötti szabálysértők által felajánlott csúszópénz összértéke 2500 amerikai dollár és 4300 hrivnya volt. A beszámoló szerint a határőrök minden esetben határozottan elutasították a pénzt, s mindegyik esetről értesítették a rendőrség képviselőit. Az ügyekben kenőpénz felajánlása miatt büntetőeljárást indítottak.

A szükséges eljárási iratok elkészítése után a vesztegető férfiakat a sorkatonaság (vagy mozgósítás) elkerülése miatt a katonai nyilvántartó és sorozási hivatalba küldték – közölte Facebook-oldalán az ukrán állami határőrszolgálat.

Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: így spórolnak a budapesti strandok és fürdők – a vendégek szinte észre sem veszik

Szűts Ildikó: így spórolnak a budapesti strandok és fürdők – a vendégek szinte észre sem veszik

Számos energiatakarékossági intézkedést vezetett be a Budapest Gyógyfürdő és Hévizei Zrt. a nagy hőség miatt – erről beszélt az InfoRádióban Szűts Ildikó, a vállalat vezérigazgatója.

Rusvai Miklós: a mostani ebolajárvány még egy ideig megállíthatatlan lesz

Meghaladta az 1500-at a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén kitört ebolajárvány halálos áldozatainak száma – derült ki a közép-afrikai ország hivatalos adataiból. Rusvai Miklós virológus az InfoRádióban elmondta: a járvány ellen még nem létezik vakcina, sem gyógyszer a betegek kezelésére, azonban nagy erőkkel fejlesztik, és 2027-re már elkészülhet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Lefordultak az európai tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

Lefordultak az európai tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is, az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a hazai blue chipek közül az OTP tette közzé hajnalban a számait, este pedig a Magyar Telekom gyorsjelentése jön. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadnak a pluszok, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő ma a Mol és az OTP esése következtében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×