Infostart.hu
eur:
353.61
usd:
305.78
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Nyitókép: Pexels

Görögország már kiadja az uniós oltási igazolványt

Az igazolás júniusban még csak kísérleti fázisban lesz.

Görögország megkezdte a digitális oltási igazolvány kiállítását, amelyek célja az Európai Unión belüli utazások megkönnyítése.

A kísérleti fázis során az igazolványon elvégzik a szükséges módosításokat - szögezte le a médiának kedden Kiriákosz Pierrakákisz, a digitális kormányzásért felelős görög minisztérium vezetője.

Görögország így egyike lesz azon első országoknak, amelyek alkalmazzák a digitális oltási igazolványt, amelynek célja, hogy megkönnyítsék az unión belüli utazást és elkerülhetővé tegyék a karantént.

Az igazolást abban az esetben állítják ki, ha az illető koronavírus elleni védőoltást kapott, negatív PCR- vagy antigéntesztet produkált vagy átesett a fertőzésen.

Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Görögország volt az első ország, amely előállt az ötlettel, és a mostani lépéssel az oltási igazolást használó országok "élcsapatába" kerülnek.

A görög gazdaság legfőbb motorját a turizmus jelenti, amely a bruttó hazai termék (GDP) körülbelül 20 százalékát és a foglalkoztatás 25 százalékát teszi ki.

Görögország hivatalosan már május 14-én megnyitotta kapuit a turizmus előtt, újranyitotta az összes repülőteret és visszaállította a kompforgalmat, igaz, egy sor elővigyázatossági intézkedéssel.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×