eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Rosztov-na-Donu, 2016. november 25.Viktor Janukovics volt ukrán elnök sajtótájékoztatót tart a dél-oroszországi Rosztov-na-Donuban 2016. november 25-én. Az Oroszországba menekült volt államfő kijelentette, hogy meg kell őrizni Ukrajna területi egységét, de a Donyec-medencei konfliktus addig nem oldódik meg, amíg a régió nem kap széleskörű autonómiát. (MTI/EPA/Alekszandr Blotnyickij)
Nyitókép: MTI/EPA/Alekszandr Blotnyickij

Fenntartják az ukrán állami vagyon hűtlen kezelése miatt bevezetett szankciókat

Az Európai Unió Tanácsa egy évvel, 2022. március 6-ig meghosszabbította az ukrán vagyoni eszközök befagyasztását olyanok esetében, akikről megállapítható, hogy felelősség terheli őket az állami vagyon hűtlen kezelése vagy az állami vagyonban veszteséget okozó hivatali visszaélés miatt – közölte az uniós tanács.

Az Európai Unió 2014 márciusában döntött úgy, hogy befagyasztja az ukrán állami vagyon hűtlen kezeléséért felelősök vagyoni eszközeit. A szankciós listán jelenleg hét ember szerepel.

Az intézkedések olyan személyek - többek között Viktor Janukovics korábbi elnök - vagyonának befagyasztásából állnak, akikkel szemben ukrán közpénzek elsikkasztása miatt vizsgálat folyik. Egy érintett esetében az uniós tanács szeptember 6-ig hagyta érvényben a szankciók hatályát, két esetben pedig nem hosszabbította meg a korlátozó intézkedéseket - tájékoztattak, további részleteket nem közölve. Hozzátették: a döntést az intézkedések éves felülvizsgálata alapján hozták meg.

A tanácsi közlemény szerint a szankciók az Európai Unió rendelkezésére álló azon eszközök közé tartoznak, amelyek a közös kül- és biztonságpolitikai célkitűzések - a béke és a demokrácia biztosítása, valamint a jogállamiság, az emberi jogok és a nemzetközi jog tiszteletben tartása - megvalósítását segítik elő. Szankciók kivetésére mindig egy átfogó szakpolitikai megközelítés részeként kerül sor.

Az uniós szankciók célja az, hogy változást idézzenek elő a szankciókkal sújtott ország, szervezetek vagy személyek által folytatott politikában, illetve tevékenységben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×