eur:
411.2
usd:
392.58
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Pedro Sánchez miniszterelnök, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) főtitkára (k) beszél támogatóihoz a párt madridi székháza előtt, miután a szavazatok 28,7 százalékát megszerezve győzött az előrehozott parlamenti választásokon 2019. április 28-án.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/JuanJo Martin

Gigantikus mentőcsomaggal nyúlnak a spanyol gazdaság hóna alá

"2021 az oltás éve lesz és a gazdasági, társadalmi fellendülésé" – jelentette ki a spanyol miniszterelnök.

A spanyol kormány 11 milliárd euró értékű újabb mentőcsomaggal segíti a vállalkozásokat – jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök a parlament alsóházának ülésén Madridban, ahol a járványügyi helyzet alakulásáról és a kormányzati intézkedésekről adott tájékoztatást.

"Egy év egészségügyi, gazdasági, társadalmi krízis után (...) a spanyol társadalom kimerült és a politikától emberséget, felelősséget, nagylelkűséget vár" – fogalmazott a kormányfő.

Mint mondta, a hamarosan elfogadandó segélycsomag révén jelentős forráshoz juthatnak azok az egyéni vállalkozók, cégek, kis- és középvállalkozások, amelyek a járvány kitörése előtt növekedtek és versenyképesek voltak, de most rendkívül nehéz és bonyolult helyzetben vannak a turizmusban, a vendéglátásban és a kiskereskedelemben.

Hozzátette:

Spanyolországban a járvány miatt nyújtott különböző kárenyhítő támogatások mértéke meghaladja a 200 milliárd eurót.

"2021 az oltás éve lesz és a gazdasági, társadalmi fellendülésé" – jelentette ki a miniszterelnök.

Beszámolt arról, hogy

az országnak 136 millió adag oltóanyagra van szerződése öt gyártóval

az uniós megállapodások keretein belül. Emellett mintegy 10 millió eurót költöttek eddig saját vakcinafejlesztési programokra.

Pedro Sánchez elismerte: tavaly tavasszal, a járvány első hulláma után túl gyorsan oldották fel a korlátozó intézkedéseket. Véleménye szerint "meg kell tanulni a leckét", most óvatosan kell cselekedni, hogy elkerüljék az újabb, immár negyedik járványhullámot.

Spanyolország Európa negyedik legfertőzöttebb országa, ahol az elmúlt egy évben több mint 3,1 millió embernél szűrték ki a koronavírus-fertőzést. A járvány harmadik hulláma lecsengőben van, százezer emberből átlagosan 236-an fertőzöttek, ami az eddigi legalacsonyabb esetszám ebben az évben.

A járvány halálos áldozatainak száma meghaladja 68 ezret, 871-en az utóbbi egy hétben hunytak el.

A három európai engedéllyel rendelkező vakcinából összesen 3,6 millió érkezett meg eddig a dél-európai országba. Az első dózist több mint 3,1 millió embernek adták már be, a teljes védettséghez szükséges második adagot is 1,2 millióan kapták meg.

A kormány nyár végére ígéri a közösségi immunitás kialakulásához szükséges 70 százalékos átoltottság elérését, amelyhez 33 millió embernek kell megkapnia az oltást.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×