eur:
414
usd:
396.56
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Az amerikai Moderna cég újabb, koronavírus elleni vakcinaszállítmánya a Hungaropharma gyógyszer-nagykereskedelmi vállalat budapesti telephelyén 2021. január 31-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A légitársaságok is segítenek a vakcinák elosztásában

Gyógyszereket és más eszközöket is szállítanak a COVAX- program keretében.

Az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) megállapodást kötött több mint egy tucat nagyobb nemzetközi légitársasággal, amelyek segítenek a koronavírus elleni védőoltás eljuttatásában a világ összes részére az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által a védőoltás méltányos elosztására létrehozott COVAX- program keretében.

A megállapodáshoz az orosz AirBridgeCargo, a francia Air France/KLM, a kenyai Astral Aviation, a belga Brussels Airlines, a luxemburgi Cargolux, a hongkongi Cathay Pacific, az emírségekbeli Emirates Skycargo és Etihad Airways, az etiópiai Ethiopian Airlines, a brit IAG Cargo, a dél-koreai Korean Air, a német Lufthansa Cargo, a szaúdi SAUDIA, a szingapúri Singapore Airlines, a katari Qatar Airways és az amerikai United Airlines légitársaság csatlakozott - mondta az UNICEF egy szóvivője.

A kezdeményezés értelmében a légitársaságok repülőgépei elsőbbségben részesítik a koronavírus elleni védőoltások, alapvető gyógyszerek, orvosi eszközök és a járvánnyal szembeni fellépéshez nélkülözhetetlen egyéb eszközök szállítását.

Az UNICEF olyan légitársaságokkal kötött megállapodást, amelyek járatai mintegy száz országot érintenek. Célja továbbá egy globális logisztikai mechanizmus létrehozása is további humanitárius és egészségügyi válságok kezelésére.

A COVAX program keretében 145 ország kap védőoltást,

amely a lakosság mintegy három százalékának beoltásához lesz elegendő 2021 első felében, amennyiben minden a tervek szerint halad.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×