eur:
411.33
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2019. december 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Patrick Seeger

Az Európai Tanács elnöke gatyába rázná a kaotikus karanténszabályokat

Miközben Belgiumban éjszaka már kijárási tilalmat léptettek életbe, és a nagyszámú esetek miatt már a tesztelések is lassabban mennek, az uniós döntéshozók ezen a héten is újabb ajánlásokkal állnak elő. A Bruxinfo főszerkesztője az InfoRádió Brüsszeli hét című műsorában azt mondta: ezúttal a karanténszabályok kerülhetnek napirendre.

Gyévai Zoltán szerint a járványhelyzet súlyosbodásával párhuzamosan növekedni látszik a tagállamok politikai hajlandósága a nehézkesnek tűnő döntések meghozatalára.

Ugyan történtek már lépések a színkódok – zöld, narancs, piros és szürke –, illetve az ezekhez párosuló cselekvések, vagyis az utazások korlátozása területén, amelyek valamelyest működni látszanak, viszont Charles Michel elnök az Európai Tanács csütörtöki ülésén azzal kapcsolatban is nyomást helyezne a vezetőkre, hogy a karanténra és izolációra vonatkozó szabályok is egységesek legyenek. Hiszen ezek

össze–vissza vannak EU-szerte, az emberek számára pedig követhetetlenek.

A Bruxinfo főszerkesztője megjegyezte, május végén, június elején, amikor javulni látszott a helyzet a korlátozásoknak köszönhetően, az Európai Unió azzal a feltétellel fogott bele a lazításba, visszatérve a gazdasági és kulturális-szociális élet megszokott menetébe, hogy a tagállamok növelni fogják a teszteléseket, és megoldást keresnek a kontakt-visszakeresés problematikájára, azonban ez nem valósult meg maradéktalanul, ami újabb lépéskényszert okoz.

Annak érdekében, hogy ez kiegyensúlyozott legyen mindenhol, Charles Michel azt fogja indítványozni, hogy a teszteléseket azonos standardok alapján végezzék a tagállamok, és a PCR-teszek egészüljenek ki úgynevezett „antitesttesztekkel”, amik ugyan pontatlanabbak (50 százalékos hatékonyságot mutatnak), de gyorsabb eredményt produkálnak, így gyorsabban izolálhatók a pozitív esetek.

A témáról bővebben is szó lesz szerda este 7 órától az InfoRádió Brüsszeli hét című műsorában.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Történelmi támadás történt Ukrajna ellen? Megszólalt Vlagyimir Putyin - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Történelmi támadás történt Ukrajna ellen? Megszólalt Vlagyimir Putyin - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

A tegnapi nap folyamán brit Storm Shadow cirkálórakéták csapódtak be Kurszk megyében, a támadást az ukrán légierő indította, átlépve ezzel egy újabb orosz "vörös vonalat." A fejleményekre válaszul az orosz vezetés állítólag tűzkészenlétbe helyezte néhány RSz-26-os interkontinentális ballisztikus rakétaindítóját (ICBM), elvileg nukleáris robbanófej nélkül. A nap folyamán egy ICBM-nek vélt rakétát ki is lőttek az orosz erők Dnyipró városára. Vlagyimir Putyin később közölte: valójában nem ICBM-et, hanem egy közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát lőttek ki Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×