eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
A romokat takarítják egy mecsetben a bejrúti kikötőben történt előző napi hatalmas robbanást követően 2020. augusztus 5-én. A detonáció következtében legkevesebb száz ember életét vesztette, több mint négyezren megsebesültek. A robbanások okát nem tudni.
Nyitókép: MTI/AP/Huszein Malla

Kijelölték a bejrúti robbanás eddigi legfőbb felelősét

A vámhatóság vezetője, Badri Daher az első, akit az ügyben letartóztattak.

A két héttel ezelőtti hatalmas bejrúti robbanással kapcsolatban letartóztatták hétfőn a vámhatóság vezetőjét - jelentette az arab ország állami hírügynöksége.

Badri Dahert már néhány nappal az augusztus 4-i robbanás után őrizetbe vették,

többször kihallgatták, végül hétfői kihallgatása után tartóztatták le.

A nyomozás folytatódik a 178 ember halálát és több mint 6000 sérülését okozó robbanás ügyében. Az anyagi kárt 10 és 15 milliárd dollár közöttire (2900-4400 milliárd forint) becsülik.

Továbbra sem tudni pontosan, hogy mi okozta a kikötőben tárolt 2740 tonna ammónium-nitrát felrobbanását. A kiszivárgott dokumentumok szerint azonban az ország legfelső vezetése is tudott arról, hogy a vegyi anyagot ott raktározzák.

Az áldozatok hozzátartozói nemzetközi vizsgálatot követelnek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×