Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella

EU-csúcs: az észt kormányfő nagyon nagy kompromisszumok szükségességéről beszélt

A Brüsszelben zajló európai uniós csúcstalálkozón távol állnak a vélemények a szervezet hétéves, 2021-2027-re szóló keretköltségvetéséről és az ahhoz kapcsolódó gazdasági mentőcsomagról - mondta az észt kormányfő, Jüri Ratas vasárnap este, szavait az ERR észt hírportál hétfőn idézte.

Ratas szerint ahhoz, hogy megállapodás szülessen, számos tagállam részéről nagyon nagy kompromisszumra lenne szükség, és jelenleg ilyen készséget nem látni.

A gazdasági helyreállítási programról szólva Ratas úgy vélte, Ausztria, Hollandia, Svédország és Dánia - a "takarékos négyek" - nem látnak arra esélyt, hogy ilyen nagy összegű segélyalapot hozzanak létre.

Másrészről a többi tagállam kiáll amellett, hogy ez fontos lenne a gazdaság helyreállítása szempontjából. "Szükségük van rá az embereknek, Észtországnak és az EU többi tagállamának, hogy magabiztosságot adjon nekik, és befektessék ezeket az eszközöket a koronavírus következményeinek megszüntetésébe" - fűzte hozzá.

Az EU eredetileg kétnaposra tervezett állam- és kormányfői találkozójának résztvevői három nap után sem tudtak megállapodásra jutni, és az Európai Tanács elnökének szóvivője, Barend Leyts arról tájékoztatta a sajtót, hogy a hétfői tárgyalásokat két-, illetve többoldalú megbeszélésekkel kezdik, majd délután ismét összeülnek huszonhetes körben.

Címlapról ajánljuk
Tisza-kormány: Magyar Péter megszólalt a törökországi nyaralásáról, jönnek a béremelések és új kézbe kerül a légimentés

Tisza-kormány: Magyar Péter megszólalt a törökországi nyaralásáról, jönnek a béremelések és új kézbe kerül a légimentés

Magyar Péter a törökországi nyaralását érintő sajtóhírekre reagálva azt közölte, hogy a pihenését és az utazását saját maga finanszírozta, egyúttal visszautasította azokat az állításokat is, amelyek szerint helikopterrel utazott vagy elnöki lakosztályban szállt meg. Új üzenet jelent meg a Hirado.hu nyitóoldalán, amely szerint a közmédia online hírszolgáltatásának átfogó vizsgálata zajlik, a cél pedig egy független és hiteles közmédia megteremtése. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter egy interjúban a magyar egészségügy legnagyobb problémájának a humánerőforrás-hiányt nevezte, és 20–25 százalékos béremelést, új miniszteri biztosok kinevezését, a kórházi vezetői megbízások rendezését, valamint a várólisták érdemi csökkentését helyezte kilátásba. Megkezdődtek az egyeztetések arról is, hogy az Országos Mentőszolgálat átvegye a hazai légimentés feladatait a Magyar Légimentő Nonprofit Kft.-től, miközben Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter az egyeki ipari park ügyében azt szorgalmazta, hogy egy esetleges használtgumi-feldolgozó beruházás előtt a helyiek teljes körű tájékoztatást kapjanak, és érdemben bevonják őket a település jövőjét érintő döntésekbe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×