Infostart.hu
eur:
384.85
usd:
334.09
bux:
0
2026. április 4. szombat Izidor
Fertőtlenítést végző, védőruhát viselő egészségügyi alkalmazottak egy szöuli vasútállomáson 2020. február 28-án. Dél-Koreában 2020-ra emelkedett a tüdőgyulladást okozó új koronavírussal fertőzőttek száma.
Nyitókép: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

Karanténba kerül minden Európából érkező Dél-Koreában

Az ázsiai országban nem bíznak semmit a véletlenre, vigyáznak a bizakodásra okot adó számokra.

Ismét 100 alá csökkent az egy nap alatt regisztrált új koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában pénteken, a hét végétől pedig minden, Európából érkező embert 14 napos karanténra köteleznek.

A vasárnap életbe lépő rendelkezés

a külföldről érkezők kötelező tesztelését

is tartalmazza, a karantén pedig azokra is kötelező, akiknek az eredménye negatív lett. A dél-koreai lakhellyel nem rendelkezők egy külön e célra kialakított intézményben lesznek elkülönítve.

A dél-koreai betegségmegelőző központ (KCDC) adatai szerint a nemrég Európából érkező embereknek mintegy 5 százalékának pozitív lett a teszteredménye. A központ ugyanakkor ismét felszólította a dél-koreaiakat, hogy amennyiben az lehetséges, halasszák el tengerentúlra tervezett utazásaikat.

A múlt héten - január 20-a óta először -

az egy nap alatt jelentett felgyógyulások száma meghaladta az egy napon regisztrált fertőzöttekét.

Csütörtökig a KCDC adatai szerint 15 525 embert teszteltek, majd vontak karantén alá. Az országban összesen 316 664 embert teszteltek eddig, 292 487 esetben negatív eredménnyel.

Csütörtökön az ország egészségügyi hatóságai 87 új esetet jelentettek, ezzel a fertőzöttek száma 8652-re emelkedett. Az esetek nagy részét, beleértve 86 újat, a délkeleti Észak-Kjongszang tartományból, elsősorban Tegu városából jelentették. A héten az egy nap alatt regisztrált fertőzöttek száma két számjegyű maradt szerda kivételével, amikor ez a szám 152-re nőtt.

A vírus okozta betegségnek eddig 91 halottja van az országban, a KCDC szerint pedig 60 beteg állapota válságos. A járvány dél-koreai kitörése óta ugyanakkor 2233 gyógyulást is jelentettek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Közel 45 ezer halál elkerülhető lett volna megelőzéssel, megfelelő kezeléssel Magyarországon

Közel 45 ezer halál elkerülhető lett volna megelőzéssel, megfelelő kezeléssel Magyarországon

Az Európai Unióban becslések szerint 1 millió 75 év alatti ember halt meg 2023-ban olyan betegségek és egészségügyi problémák következtében, amelyek kezelhetők vagy megelőzhetők lettek volna. Ebben a korosztályban százezer halálesetből közel 238 elkerülhető lett volna az EU-ban az Eurostat friss adatai szerint. A magyar szám ennél sokkal tragikusabb, közel 473 volt, ami az egész EU-ban a második legmagasabb 100 000 lakosra vetített halálozási arány volt Lettország után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×