Infostart.hu
eur:
361.92
usd:
313.43
bux:
148798.4
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott tárgyalásai közben a moszkvai Kremlben 2019. április 4-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Alekszandr Zemljanyicsenko / POOL

Tovább csökkent Netanjahu kormányalakításának esélye

Izraelben 59-ről 58-ra csökkent a jobboldali-vallásos tömb mandátumainak száma a leadott voksok 75 százalékának feldolgozottsága alapján - jelentette a 12-es kereskedelmi televízió kedd reggel.

A hétfőn, egy éven belül harmadszor megtartott parlamenti választásokon így egyre kisebb az esély arra, hogy a Benjámin Netanjahu miniszterelnök Likud pártja által vezetett jobboldali tömb többséget szerez a 120 tagú kneszetben.

A reggeli részleges eredmények szerint továbbra is a kormányzó Likud vezet 35 mandátummal, míg a második helyen, 32 képviselővel a Beni Ganz vezette centrista, ellenzéki Kék-Fehér párt áll.

A harmadik erő a 17 mandátumot szerző, arab pártokból alakult Közös Lista, amely az ország lakosságának mintegy ötödét kitevő arab kisebbség tömeges választási kedvét és az izraeli politikában számarányuknak minden eddiginél jobban megfelelő megjelenését jelzi.

A jelenlegi adatok szerint a jobboldali-vallásos tömb 58 képviselőjével szemben 56 baloldali, centrista és arab képviselő áll majd, és továbbra is Avigdor Liberman nacionalista jobboldali pártja lehet a mérleg nyelve hat honatyával. Mindez a belpolitikai patthelyzet folytatódását jelentheti.

Címlapról ajánljuk
Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés
Rendkívüli hír

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről, a jelölt(ek)ről egyelőre semmi hír, egyelőre egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza Párt közölte: a frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről. Magyar Péter kormányfő ma egyébként Baka Andrással, a Legfelsőbb Bíróság korábbi, Fidesz által elmozdított elnökével találkozott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Ballisztikus rakéták támadták Kijevet, észak-koreai rakétaegységet telepítenek Oroszországba – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Ballisztikus rakéták támadták Kijevet, észak-koreai rakétaegységet telepítenek Oroszországba – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Egy ember meghalt, 22 megsebesült, amikor az éjszaka folyamán Oroszország ballisztikus rakétákkal és drónokkal támadta Kijevet. Ukrán drónok a Tulai területen található Alekszinben csaptak le, ahol az „orosz Amazon”, a Wildberries egy raktárát találták el. A Wildberries létesítményei elleni támadások már szinte mindennaposak. A kereskedelmi cég azért került az ukrán drónok célkeresztjébe, mert katonai használatra is alkalmas termékeket is forgalmaz. A Reuters forrásai szerint Észak-Korea rakétaegységet telepít Nyugat-Oroszországba, és saját gyártású rakétákkal fogják lőni Ukrajna területét. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×