eur:
402.66
usd:
373.36
bux:
89218.48
2025. április 1. kedd Hugó
A pénzügyi visszaélésekkel vádolt Carlos Ghosn, a Nissan járműgyártó cég leváltott elnöke (j) sajtótájékoztatót tart Bejrútban 2020. január 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Nabíl Munzer

Előkerült a szökött Nissan-vezér

Ártatlanságát hangoztatta szerdán Carlos Ghosn, a Nissan autóipari konszern sikkasztással vádolt korábbi vezetője, aki két hete szökött Libanonba tokiói házi őrizetéből, és azóta most először jelent meg a nyilvánosság előtt.

Bejrúti sajtótájékoztatóján Ghosn kijelentette, hogy "brutálisan, kegyetlenül" bánt vele a japán ügyészség, és előre bűnösként könyvelték el alaptalan vádakra hivatkozva, így nem volt más választása, mint elhagyni az országot.

Mint mondta, fogva tartásának körülményei az emberi jogok "megcsúfolásával" értek fel, állítása szerint a vádhatóság azzal fenyegette, hogy amennyiben nem vallja bűnösnek magát, eljárást indítanak egyes családtagjai ellen.

Kiemelte, nem azért állt ki az újságírók elé, hogy beszámoljon a szökésének részleteiről, erről nem fog mondani semmit.

Cannes, 2020. január 7.
2020. január 7-én közreadott, a 71. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon készített kép a pénzügyi visszaélésekkel vádolt Carlos Ghosnról, a Nissan járműgyártó cég leváltott elnökéről és feleségéről, Carole-ról 2018. május 11-én. A japán ügyészség 2020. január 7-én elfogatóparancsot adott ki Carlos Ghosn felesége ellen hamis tanúzásért.
MTI/EPA/Franck Robichon
2020. január 7-én közreadott, a 71. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon 2018. május 11-én készített kép Carlos Ghosnról és feleségéről, Carole-ról. A japán ügyészség 2020. január 7-én elfogatóparancsot adott ki Ghosn felesége ellen hamis tanúzásért. Carole-t azzal vádolják, hogy tavaly áprilisban egy bírósági meghallgatás során hamis vallomást tett. Ghosn hitvese többször bírálta, hogy hónapok óta házi őrizetben tartják férjét, és kételkedett benne, hogy tisztességes bírósági eljárásban lesz része. A Japánban sikkasztással vádolt libanoni-brazil-francia üzletember felesége korábban Donald Trump amerikai és Emmanuel Macron francia elnöktől is segítséget kért Ghosn ügyében. MTI/EPA/Franck Robichon

Ghosn a múlt héten szökött meg tokiói házi őrizetéből, és Törökországon át Libanonba utazott. Az üzletemberhez közel álló források korábban azt mondták, hogy a szökést egy biztonsági magáncég szervezte meg.

Egy zenekar Ghosn tokiói lakására ment, látszólag azért, hogy játsszon a karácsonyi partiján. Később az üzletembert egy hangszertokban kicsempészték a lakásból.

Carlos Ghosnt először 2018 novemberében vették őrizetbe, később szabadon engedték, majd ismét őrizetbe vették. A vád szerint saját anyagi veszteségeit a Nissannal fizettette ki, valamint a cégnek szóló külföldi utalásokat irányított át saját számláira.

Az Interpol nemzetközi rendőri szervezet elfogatóparancsot adott ki ellene, amelyet Bejrútban megkaptak az illetékes belügyi hatóságok, és továbbították a bíróságnak. Intézkedés egyelőre nem történt. Tokió és Bejrút között nincs kiadatási egyezmény, és Libanon általában nem adja ki állampolgárait.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Elsőre nehéz volt komolyan venni, hogy az Európai Bizottság véletlenszerűen kiválasztott európai állampolgárokkal akar konzultálni a 2028 utáni uniós költségvetésről. Aztán kiderült: a laikusnak tűnő résztvevők meglepően gyorsan megértették, hol ér véget Brüsszel hatásköre, és hol kezdődik a tagállamoké. A brüsszeli háromnapos eseményen elhangzó javaslatokat nemcsak meghallgatták, de dokumentálták is a Bizottság munkatársai, és ígéretük szerint ezek vissza is köszönhetnek a végső, 2028-2034-es közös költségvetésről szóló javaslatban. A résztvevők egy része nem EU-rajongóként érkezett, inkább azért, mert úgy érezte: eddig nem volt esélye beleszólni a döntéshozatalba, pedig nagyon is szeretett volna.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×