A demokráciapárti projekteket is támogató milliárdos azon a vacsorán beszélt, amelyet állami vezetők és üzletemberek számára szerveztek. Soros György ezen arra figyelmeztetett, hogy
Kínában társadalmi pontrendszert alakítottak ki, amely a pénzügyi megbízhatóság és a közösségi médiában mutatott magatartás alapján osztályozza az állampolgárokat.
Soros szerint ezzel Hszi Csin-ping kínai államfő a nyílt társadalom elképzelésében bízó emberek legnagyobb ellenségévé válik. Az üzletember szerint a társadalmi pontrendszer még nem teljesen működőképes. Annyi azonban világos, hogy a rendszer az egyén sorsát aláveti az egypártrendszer érdekeinek. Hozzátette,
Kína nem az egyetlen tekintélyelvű rendszer a világban, de kétségtelenül az egyik leggazdagabb, legerősebb és legfejlettebb a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia terén.
Ezek az ellenőrző eszközök hasznosak a tekintélyelvű rendszerek számára. "Ez halálos veszélyt jelent a nyílt társadalmakra" - tette hozzá.
Peking szerint Soros György szavai értelmetlenek, az üzletember összetéveszti a jót a rosszal, kijelentése még arra sem érdemes, hogy Kína visszautasítsa - mondta Hua Csun-jing kínai külügyi szóvivő. Szerinte a világban jelenleg tisztán látják, ki az, aki kinyitja a kapukat, utakat épít, ki az, aki bezárja őket és falakat emel.
A szóvivő hangoztatta, Pekingben remélik, hogy az érintett felek az Egyesült Államokban képesek lesznek korrigálni Soros György magatartását, hosszú távú és objektív, észszerű látásmódot sajátítanak el a Kínában végmenő változásokkal összefüggésben.