Infostart.hu
eur:
362.94
usd:
308.53
bux:
139459.59
2026. április 14. kedd Tibor

Új részletek a dízelbotrányról

Súlyos hibákat követett el a Volkswagen konszern a dízelbotrány előidézésével, de a probléma feltárása és lépésről lépésre való felszámolása folyamatban van - jelentette ki Wolfgang Porsche, a konszern felügyelőbizottságának a tagja, a főrészvényes Porsche SE befektető társaság felügyelőbizottságának az elnöke a Stern magazinnak adott interjúban.

"Minden bizonnyal sokan csalódtak a vállalatban", de ennek ellenére is egyre többen döntenek egy Volkswagen gépkocsi megvásárlása mellett - mondta, kiemelve, hogy "másképpen nem számolhatnának be ilyen kiváló negyedéves eredményekről".

A Porsche SE befektető társaság a Volkswagen AG részvényeinek 52 százalékát tartja birtokában.

A nagyvárosok levegőjének a tisztántartásáról szólva Wolfgang Porsche elmondta, hogy a Volkswagen folyamatosan konzultál a politikai döntéshozókkal a kérdésben. "Senkinek nem lehet a célja egy olyan kulcsfontosságú iparág létét veszélyeztetni, amelytől minden hetedik munkahely függ az országban" - mutatott rá. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a maga részéről nem ért egyet a dízelautók utólagos mechanikai átalakításával.

A vállalati kultúra átalakulása, morális megújulás zajlik a konszernnél, és ennek még koránt sincs vége - mondta. "A dízelügy még jó pár évig napirenden lesz a Volkswagennél" - fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×