eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Brazíliaváros, 2018. január 19.Újrahasznosítható anyagokat keres egy megélhetésszerűen gyűjtögető nő a Lixao da Estrutural néven ismert hulladéktelepen, Brazíliaváros peremén 2018. január 18-án. A Dél-Amerika egyik legnagyobb szeméttelepeként számon tartott lerakó - amelyre naponta 1,8 tonna háztartási hulladékot hordanak - január 20-án bezár. (MTI/EPA/André Coelho)
Nyitókép: ANDRÉ COELHO

Új szabályt alkotott az EP a hulladékkezelésre

Jogszabálycsomagot fogadott el az Európai Parlament az újrahasznosítás növelése, a hulladéklerakás és az élelmiszerpazarlás visszaszorítása érdekében.

Az elfogadott jogszabály előírja, hogy a 2025-re a települési hulladéknak legalább 55%-át újra kell hasznosítani. A rendelkezésre álló adatok szerint az újrahasznosítás Európában jelenleg 44%-os.

A szöveg szerint az a cél, hogy 2030-ra 60%, 2035-re 65%-os legyen a hulladékok újrahasznosítása az Unióban.

Simona Bonafè, a szocialisták olasz képviselője azt mondta, hogy ez nem kizárólag a hulladékra vonatkozó politika, hanem inkább egy általánosabb fejlesztéspolitika.

"A csomagolásról azt tudom mondani, hogy itt a legfontosabbak a megelőző intézkedések, hogy eleve ne keletkezzenek hulladékok"

- tette hozzá az olasz képviselő.

A tervezet legfeljebb 10%-ban korlátozza a szemétlerakókba kerülő hulladék mennyiségét. Míg Ausztria, Belgium, Dánia, Németország, Hollandia, és Svédország lényegében egyáltalán nem küld lerakókba szemetet, addig Ciprus, Horvátország, Görögország, Lettország, és Málta a keletkező települési hulladék háromnegyedét lerakókba szállítja.

Magyarországon 2016-ban a települési hulladék fele került lerakókba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×