A Dogan hírügynökség arról értesült, hogy a rendőrség most egy másik, fehér színű gépkocsit keres, amelyből az elkövetők a bombát működésbe hozták, és amellyel elmenekültek. Szemtanúk beszámolói szerint a detonációt követően lövéseket is lehetett hallani.
Áprilisban többször volt hasonló támadás az ország délkeleti részében, főként a rendfenntartó erők támaszpontjai és konvojai ellen.
Az esettel egy időben ismét két Szíriából kilőtt aknagránát csapódott be a délkelet-törökországi Kilis városban. Az egyik lövedék egy autóparkolót, a másik egy ház kertjét találta el. Négy ember megsérült, köztük egy várandós nő.
A török kormány a támadássorozatért az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezetet teszi felelőssé, mivel a határ szemközti oldala, az észak-szíriai Azáz környéke a terroristák fennhatósága alatt áll. A török tüzérség ez alkalommal is azonnal válaszolt: két rakétakilövőt megsemmisítettek, valamint a dzsihadisták kilenc fegyveresével végeztek.
A hasonló incidensek az elmúlt hetekben Kilisben mindennapossá váltak, a helyiek félnek, hatósági óvintézkedésekben bíznak, a közterek többnyire üresek. Január 18. óta a robbanásokban 18 ember vesztette életét, köztük hét szíriai állampolgár.
Ezekkel az esetekkel egy időben elesett a török biztonsági erők három tagja, amikor a szakadár Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) felkelői rakétavetővel támadást indítottak a délkelet-törökországi Mardin tartomány Nusaybin városában. További 14 katona megsérült.
Törökország délkeleti részében két és fél évi fegyverszünet után tavaly júliusban újultak ki a harcok a kurd milíciák és a biztonsági erők között. A török haderő tavaly december óta átfogó katonai akciót hajt végre a kurd autonómiáért küzdő felkelők ellen. Az összecsapások során július óta a biztonsági erők több mint 350 tagja vesztette életét, és a PKK mintegy 5400 lázadóját "tették ártalmatlanná". A három évtizede tartó konfliktusban már több mint 40 ezren haltak meg.