Egy katonai elemző szerint a Mi-8-ast vállról indítható rakétával lőtték le. Kijev azzal vádolja Moszkvát, hogy titokban egyebek között ilyen és más nehézfegyverekkel látja el a lázadókat. Moszkva tagadja, hogy fegyvert szállítana nekik.
A helikoptert nem sokkal azután lőtték le, hogy a lázadók bejelentették: elfogadják a Petro Porosenko ukrán elnök által korábban bejelentett, június 27-ig érvényes tűzszünetet.
Az AFP hírügynökség egyik tudósítója beszámolt arról, hogy kora este hallotta, amint a hadsereg és a lázadók tüzérségi fegyverekkel tűzpárbajt vívnak. A lövedékek Szlovjanszk egy olyan részén csapódtak be, amelyet már korábban rommá lőttek.
Szlovjanszk április óta a lázadók kezén van. Május 30-án is lelőtték az ukrán hadsereg egyik helikopterét, és 14 katona - köztük egy tábornok - halálát okozva.





