eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Leszállásra alkalmatlan reptérre zuhant a kínai repülőgép

Sajtóértesülések szerint megkérdőjelezhető az éjszakai leszállásra való alkalmassága annak a repülőtérnek, ahol kedd este lezuhant egy utasszállító repülőgép az északkelet-kínai Hejlungcsiang tartományban. A szerencsétlenségnek 42 halálos áldozata volt.

Míg a baleset okainak kivizsgálása javában folyik, egy kínai lap a helyi repülésbiztonsági szabályokat idézve azt írta szerdán, hogy a tavaly megnyílt repülőtér éjszaka nem üzemelhetne.

A Hszinhua hírügynökség szerint Jicsün város újonnan épült repülőtere erdős völgyben fekszik, és legalább egy nagy kínai légitársaság megfogalmazta már aggályait az éjszakai leszállás biztonságáról.

A China Southern Airlines tavaly augusztusban úgy döntött, nem engedélyezi gépeinek a leszállást napnyugta után, és nappali időszakra tette át járatait, a leszállópálya környezetére, megvilágítására, illetve a széljárás és az időjárási körülményekre hivatkozva.

A Henan Airlines légitársaság brazil gyártmányú, Embraer E-190-es típusú utasszállító gépe kedd este leszálláskor zuhant le.

A kínai sajtó utasok beszámolóira hivatkozva arról ír, hogy landolás után a gép kettétört és meggyulladt. Egy utas szerint leszálláskor erős volt a turbulencia, a gép többször megrázkódott, és a csomagok is kiestek az ülések feletti poggyásztartókból.

A becsapódás súlyosságára utal, hogy a géptörzsnek alig maradt ép része, csak a kiégett farokrész maradt többé-kevésbé egyben. Nyolc holttestet a géptől 20-30 méterre találták meg.

Korábbi hírekkel ellentétben nem 43, hanem 42 halottja van a balesetnek, s 53-an csodával határos módon túlélték a szerencsétlenséget.

A sérültek között van a gép pilótája is, de egyelőre nem tudják kihallgatni.

A gép fekete dobozát már megtalálták. A katasztrófa okainak kivizsgálásába bekapcsolódnak a brazil Embraer repülőgépgyártó cég szakértői is.

Címlapról ajánljuk
Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Magyarországon 2022-ben a krónikus betegségek okozta halálesetek között a negyedik leggyakoribb volt a májbetegség. A krónikus májbetegek száma világszerte eléri a másfél milliárdot, és évente mintegy kétmillió ember hal meg ilyen betegség következtében – mondta az InfoRádióban a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikájának munkatársa abból az alkalomból, hogy idén is megtartják április 19-én a máj világnapját.

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Számos ország közelmúltbeli esete azt mutatja, hogy a feldolgozóipari foglalkoztatás növelése ahhoz hasonló, mint amikor egy gyorsan távolodó célpontot üldöznénk. Az automatizálás és a képzettséget igénylő technológiák jelentősen valószínűtlenné tették, hogy a feldolgozóipar olyan munkaerő-felszívó hatással bírjon, mint amilyennel egykor rendelkezett. Ez azt jelenti, hogy a jövő „jó munkahelyeit” a szolgáltatóiparban kell megteremteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×