Infostart.hu
eur:
355.38
usd:
312.33
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

A kirgizek büntetnek "Afganisztánért"

Kirgizisztánban az afganisztáni misszióban részt vevő valamennyi országgal felmondta a Manasz légi támaszpont bérletéről szóló szerződéseket a parlament. Két héttel ezelőtt a törvényhozás az Egyesült Államokkal kötött hasonló megállapodást is felbontotta.

A parlament külön-külön szavazott minden egyes szerződés felbontásáról, amelyet összesen 11 országgal kötött. Az afganisztáni hadműveletek első szakaszában a támaszpontot a koalíció számos országa használta, de az utóbbi időben már csak az amerikai katonák tartózkodtak ott.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×