Infostart.hu
eur:
359
usd:
308.98
bux:
130632.44
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

Tartozását akarta törleszteni a pancser bankrabló

Nem mindennapi bankrablás történt egy dél-szerbiai sí- és üdülőközpontban: az elkövető, röviddel azután, hogy kifosztotta a pénzintézetet, visszatért ugyanoda, hogy befizesse hitele törlesztőrészletét. Végül a cipője buktatta le.

Okkal tartják eszményi sí- és üdülőközpontnak a dél-szerbiai Zlatibor-hegységet, amely turisták százezreit vonzza télen-nyáron egyaránt. A terület egyik bankfiókját azonban a minap - a téli idény kellős közepén - kirabolták.

A 33 éves álarcos, fegyveres bankrabló közvetlenül nyitás után lépett be a pénzintézetbe, és a pénztárosnőt megfenyegetve mintegy 30 ezer eurónak megfelelő összeget vitt magával. Az összeg tehát nem nagy, az esetről mégis beszámoltak a lapok.

Mégpedig azért, mert fél órával azután, hogy meglépett a pénzzel, az elkövető visszatért a bankfiókba, hogy befizesse hitele törlesztőrészletét. Ezt megelőzően a rabláshoz használt maszkot és játékfegyvert egy közeli szemetesbe dobta, cipőt azonban nem váltott - ez lett a veszte.

A férfi a zsákmányolt összegből 300 eurót befizetett bankban, ám a pénztárosnő, akinek kasszáját nem sokkal korábban kifosztotta, ráismert a lábbelijéről. A nő azonnal értesítette a rendőröket, akiknek a friss hóban nem okozott komolyabb gondot követni a rabló lábnyomait.

Az elkövető nem tagadta tettét, a pénzt pedig visszaszolgáltatta. A kézzel fogható bizonyítékokat - a játékfegyvert és az álarcot - azonban nem találták meg a rendőrök, mert időközben a kukát, amelybe a férfi bedobta őket, kiürítették.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×