Infostart.hu
eur:
362.73
usd:
317.86
bux:
0
2026. július 22. szerda Magdolna

Fokozódik a lottóláz Szlovákiában

Folytatódik a lottóláz Szlovákiában. Miután vasárnapp senki sem vitte el a jackpotot, a főnyeremény összege 10,7 millió euróra emelkedett, ami a szlovákiai szerencsejátékok történetében rekordnagyságú tét.

Az újabb sorsolás szerdán lesz - közölte a szervező szerencsejáték társaság internetes honlapján.

A hatalmas - mintegy hárommilliárd forintnak megfelelő - összeg miatt a korábbi hetekben szokásosnál jóval többen töltik ki a lottószelvényeket Szlovákiában. Pozsonyi hírforrások szerint az egyre növekvő lottóláz a szomszédos országok határ menti vidékeit is elérte. A dél-szlovákiai településeken például naponta a magyar állampolgárok százai adnak fel lottószelvényeket, míg Morvaországból több esetben autóbusszal rándulnak át a szomszédba az emberek lottózni.

Szlovákiában a szerencsejátékban szerzett nyeremény után nem kell adózni, így a nyertesnek a teljes összeget fizetik ki.

A szlovákiai lottóban a főnyereményhez hat számot kell eltalálni. Matematikai számítások szerint ennek esélye nagyjából egy a 14 millióhoz. A mostani, rekordnagyságú főnyeremény majdnem egy éve, pontosabban 2008 áprilisa óta halmozódik.

A múltban a legmagasabb jackpotot - 3,39 millió eurónak megfelelő szlovák koronát - 2007 novemberében vitte el a szerencsés nyertes.

Címlapról ajánljuk

Bóka János új Fidesz-frakcióvezető: a Tisza Párt nem akarja, hogy 2030-ban az emberek szabadon dönthessenek

Készen állok a politikai közösségünk szolgálatára, vállalva, hogy megőrzöm az elmúlt 16 év eredményeit és képviselem értékeinket – jelentette ki megválasztása után Bóka János, a Fidesz új frakcióvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Meghajolt Zelenszkij a követelések előtt, de csak részben, elsötétült a Krím – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Meghajolt Zelenszkij a követelések előtt, de csak részben, elsötétült a Krím – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden menesztette az ukrán fegyveres erők főparancsnokát, Olekszandr Szirszkijt. Az egy hete tartó tüntetések kereszttüzébe került Szirszkij helyére Mihajlo Drapatijt érkezik. A demonstrálók Szirszkij leváltása mellett a volt főparancsnokkal konfliktusba került Mihajlo Fedorov visszatérését is követelik a védelmi tárca élére. Zelenszkij ennek kapcsán kijelentette, Fedorovnak egy "érdemeinek megfelelő vezetői pozíciót" ajánlott, mely keretében elősegítheti az ország technológiai fejlődését. Közben áramszünetekről számoltak be az oroszok által megszállt Krímben, és több dél-oroszországi városban tűz ütött ki ukrán csapások következtében. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×