Infostart.hu
eur:
382.57
usd:
325.86
bux:
125080.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Katasztrófa sújtotta Róma

Olaszországban két ember meghalt a heves esőzés és a szélviharok miatt. A rossz időjárás súlyos fennakadásokat okozott a közúti és a tengeri közlekedésben is.

Az időjárási viszontagságok leginkább a fővárost és környékét sújtották. A meteorológiai intézet tájékoztatása szerint Rómában mára virradó éjjel több eső esett, mint egy átlagos év egész decemberében.

Gianni Alemanno polgármester azt kérte az olasz kormánytól, hogy nyilvánítsa természeti katasztrófa sújtotta területté a fővárost.

Az ország északi részén a havazás nehezítette a közlekedést; számos út járhatatlanná vált, a hatóságok több régióban kötelezővé tették a hólánc használatát.

Az olasz part menti vizeken korlátozták, helyenként teljesen leállították a hajóközlekedést a viharos szél miatt. Szünetel a vízi közlekedés például Szicília szigete és Calabria régió között.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az EU-csúcs helyszínén: atombomba jellegű mellbe rúgás

„Kaptunk egy papírt, dokumentumot, amit nem vagyok jogosult nyilvánosságra hozni”, ami arról szól, hogy befogadták az ukránok 800 milliárd dolláros igényét és amelyik azt mondja, hogy jó, ez legyen így, és terveket mutat be, hogy kell előállítani ezt a pénzt, ami lényegében egy eladósodást jelent – ismertette a kormányfő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×