Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Magyar családot vertek meg Szabadkán

Ismét magyarokat vertek meg Szabadkán. A hétvégén szerb csoport támadt rá egy hazafelé tartó magyar családra. A helyszínre érkező rendőrség csak a megvert áldozatokat állította elő, és hallgatta ki. Hivatalos jelentés még mindig nincs az esetről.

A rendőrség három nap elteltével sem adott tájékoztatást arról az atrocitásról, amely a hétvégén történt Szabadkán.

Egy magyar család hazafelé tartott, amikor egy belvárosi kávézó előtt egy tízfős csoportból kivált egy szerb férfi, és rátámadt a 21 éves magyar fiúra. Apja és testvére a fiú segítségére sietett, de nem tudták megvédeni. A támadók földre teperték őket, miközben rengeteg ütést és rúgást kaptak. A támadást nem előzte meg szóváltás.

Szemtanúk szerint a helyszínre érkező rendőrök nem avatkoztak közbe érdemlegesen, csupán annyit tettek, hogy a verekedés végén az áldozatokat bekísérték, és kihallgatták őket. Ezt követően hívták a mentőket, és a kórházban ellátták a sérülteket

A megvert három férfi nem akart nyilatkozni, mert nem szeretnék, hogy a média felfújja a verekedést.

Hanganyag: Nagy Nándor (Újvidék)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Egyes országokban a gazdaság motorja nem a gyárakban vagy az irodákban működik, hanem mélyen a föld alatt. Olaj, gáz vagy ritkafémek termelik meg a GDP jelentős részét, gyakran anélkül, hogy széles társadalmi teljesítmény állna mögöttük. Ez alapjaiban torzítja az országok közötti összehasonlítást. De mit jelent ez egy olyan ország számára, mint Magyarország, ahol ilyen kincsek nincsenek?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×