Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Szigorú feltételekkel részesülhetnek a bankok a német mentőcsomagból

Berlinben a kormány ismertette azokat a feltételeket, amelyeket a pénzügyi támogatásra szoruló bankokkal szemben támaszt. Elsőként a Bajor Tartományi Bank jelentette be igényét a részesedésre a mentőcsomagból.

A kormány szóvivője röviddel a tőzsde megnyitását követően hozta nyilvánosságra azokat a szigorú feltételeket, amelyeknek teljesítését a kormány elvárja a támogatásért folyamodó bankoktól.

A segélyezett pénzintézet vezetőinek évi fizetése nem lépheti túl a fél millió eurót és kiválásuk esetén nem kaphatnak végkielégítést. A kancellár már hónapok óta példálózott a menedzseri fizetések megzabolásával, de a terv megvalósításához most szinte kapóra jött a koalíció által kidolgozott és a törvényhozás által feltűnő gyorsasággal szentesített 500 milliárd eurós mentőcsomag.

A bankközi hitelforgalom garantálását biztosító intézkedés értelmében egy-egy bajba jutott pénzintézet hitel formájában legfeljebb 10 milliárd euró tőketámogatásra számíthat a segélycsomagból, és további 5 milliárd eurót kaphat kockázatos részvények vásárlásának biztosítására. Támogatásra azonban csak olyan bankok számíthatnak, amelyek pontos tájékoztatást nyújtanak könyvelésükről a kormány megbízottai számára és a hitelek ellenében tulajdonosi részesedést biztosítanak az állam számára.

Az 500 milliárd eurós segélyprogramból 80 milliárdot arra fordítanak, hogy pénz formájában állítsák helyre az anyagi egyensúly határára került bankokat.

A televízió reggeli adásában a legnagyobb német bank, a Deutsche Bank elnöke, Josef Ackermann fenntartással nyilatkozott a segélycsomagra áhítozó bankokról, a Commerzbankot vezető Martin Blessing pedig úgy fogalmazott, hogy pénzügyi körökben feszülten várnak az első megszégyenült jelentkezőre. A távozó bajor kormány pénzügyminisztere, Erwin Huber már vasárnap este jelezte, hogy a tartományi bank rákényszerül az állami támogatás kérelmezésére.

A kormány szigorú feltételeinek hatására a frankfurti tőzsdén ismét emelkedtek a részvények árfolyamai.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×