Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

A képviselőház is igent mondott a pénzügyi mentőcsomagra

A szenátus után az amerikai képviselőház is elfogadta a 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőcsomag tervét. A döntéssel a harmincas évek elejének nagy világgazdasági válsága óta a legnagyobb szabású amerikai kormányzati beavatkozás válik lehetővé.

A korábbi kongresszusi elutasítás miatt módosított változat alapján a szövetségileg biztosított bankbetétek összegét 100-ról 250 ezer dollárra emelik.

A tervezetbe egy 150 milliárd dolláros üzleti és energiaipari adócsökkentés is belekerült, az úgynevezett alternatív minimális adóra vonatkozó könnyítés pedig mintegy 24 millió adófizetőt érint.

A teljes 700 milliárdos mentőösszeget három részletben bocsátják a pénzügyminisztérium rendelkezésére: először 250 milliárd dollárt, majd 100 milliárd dollárt folyósítanak, végül pedig a 350 milliárdos utolsó részt.

A felhasználás ellenőrzésére a kongresszus saját felügyelőtestületet hoz létre, és a munkát egy, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnöke vezette testület is ellenőrzi.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×