Infostart.hu
eur:
357.55
usd:
305.44
bux:
132309.85
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Tőketerebes vezetője sem akar erőművet

Nyílt levélben fordult a szlovák kormányfőhöz, a pozsonyi parlamenthez és az érintett minisztériumokhoz Tőketerebes polgármestere a településre tervezett szénerőmű ügyében.

Vladimír Andel az ellen tiltakozik, hogy a kivitelező - a helyi építési hatóság megkerülésével - a megyei hivatallal próbálja engedélyeztetni a beruházást azután, hogy a város elutasította a tervet.

Tőketerebes polgármestere emlékeztetett arra, hogy a tokaji történelmi borvidéket is súlyosan veszélyeztető terv szerint a Cseh-Szlovák Energetikai Társaság olyan szénerőművet építene, amely évente 465 ezer tonna környezetkárosító melléktermékkel szennyezné a zempléni térséget.

Címlapról ajánljuk
Amerikai-kínai csúcs „egy orosz géppel” kiegészülve – Felmutatható eredményekre készül mindkét elnök a szakértő szerint

Amerikai-kínai csúcs „egy orosz géppel” kiegészülve – Felmutatható eredményekre készül mindkét elnök a szakértő szerint

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szerint reváns helyett békülés várható a kínai-amerikai csúcson: ha Donald Trump békülékenyebb és tiszteletteljes hangnemet üt meg, akkor Hszi Csin-ping otthon jól eladható engedményekkel jutalmazhatja. Az MCC Ázsiai-Magyar Kapcsolatok Iroda vezetője, Horváth Levente szerint a kínai elnöknek főleg Tajvannal kapcsolatban vannak komoly elvárásai, az amerikai pedig olyan gazdasági eredményeket remél, amelyeket a novemberi félidős választásokhoz közeledve fel tud mutatni.

Orbán Anita máris állománygyűlést hirdetett, a büféhez is hozzányúlt

Az új külügyminiszter az első napján visszahelyeztette a székeket a minisztérium büféjébe, ezzel jelezve, hogy merőben más álláspontot képvisel a működéssel kapcsolatban, mint elődje, Szijjártó Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×