Infostart.hu
eur:
386.44
usd:
331.6
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Csapatokat követelnek az amerikaiak

Intenzív diplomáciai kampányt indított a NATO-országoknál az Egyesült Államok. Washington azt akarja elérni, hogy szövetségesei újabb csapatokat küldjenek Afganisztánba.

Sean McCormack amerikai külügyi szóvivő bejelentette: Condoleezza Rice a jövő héten Londonba utazik.

Az amerikai diplomácia vezetője még a NATO-tagországok védelmi minisztereinek csütörtöki vilniusi nem hivatalos találkozója előtt át akarja tekinteni az afganisztáni helyzetet David Miliband külügymniszterrel és Gordon Brown kormányfővel.

Nem sokkal korábban Robert Gates amerikai védelmi miniszter levélben kért csapatokat és felszereléseket az észak-atlanti szövetség tagállamaitól.

Néhány napja Stephen Harper kanadai miniszterelnök arra figyelmeztetett, hogy kivonják csapataikat a dél-afganisztáni Kandahár tartományból, ha a szövetségesek nem küldenek erősítést.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×