Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Elkerülhető lett volna a katonai légi katasztrófa

Ha az illetékesek tanultak volna egy két évvel korábbi balesetből, elkerülhető lett volna a brit légierő Nimrod típusú felderítő repülőgépének tavaly szeptemberi katasztrófája, amelyben a legénység mind a 14 tagja életét vesztette.

A kedden nyilvánosságra hozott vizsgálati jelentés szerint a robbanást üzemanyag-szivárgás okozta, amely egy forrólevegő-vezeték mellett következett be. A fedélzeten lévő 14 ember halála az utóbbi 25 év legsúlyosabb egyszeri vesztesége volt a brit fegyveres erők számára.

Az Independent című brit lap vasárnapi kiadása birtokába került dokumentum ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy 2004-ben egy másik Nimrodnak hasonló okok miatt kellett kényszerleszállást végrehajtania, mint ami a tavalyi katasztrófát okozta. Vagyis, ha tanultak volna az akkori esetből, elkerülhető lett volna a veszteség.

Des Brown védelmi miniszter a múlt héten bocsánatot kért a 14 áldozat családjától, ígéretet tett kártérítés fizetésére, és bejelentette, hogy tovább vizsgálják az esetet.

Az egyik áldozat apja arra szólította fel a védelmi tárca, hogy az öregedő gépek karbantartási hiányosságaira fókuszáljanak, amelyek szerinte a karbantartó személyzet létszámcsökkentésének számlájára írhatók.

Címlapról ajánljuk
Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Egyre több óvodás gyermeknek van saját telefonja, a gyermekek 7 százaléka pedig már 4–6 évesen mobilhasználó – derült ki az NMHH reprezentatív kutatásából, amelyet 2 ezer szülő és 2 ezer 7 és 16 év közötti gyermek megkérdezésével végeztek el. A felmérés rámutat arra is, hogy a gyerekek szabadidejük egyre nagyobb részét töltik digitális platformokon, a szülők egyre passzívabbak, a mesterséges intelligenciának pedig mindenki jobban hisz a kelleténél.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×