Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina

Tízmilliós büntetés a doppinggyártó amerikai cégnek

Tíz és fél millió dollárra büntettek meg egy céget az Egyesült Államokban, mert a doppinglistán szereplő növekedési hormonnal látott el sportolókat.

A St. Louis-i székhelyű Express Scripts elfogadta a bírságot, és felajánlotta segítségét a hatóságoknak. Cserébe az ügyészség három évig nem indít további eljárást ellene.

Az ítélet szerint az Express Scripts egyik forgalmazással foglalkozó leányvállalata - az orvosi célok mellett - ismert atlétáknak is szállított a tiltott szerből, az ő nevüket azonban nem hozták nyilvánosságra.

Címlapról ajánljuk
Így adózunk 2026-ban

Így adózunk 2026-ban

2025-ben a magyar adórendszer több lépcsőben megvalósuló módosításon ment keresztül. A 2025. november 18-án gyorsított eljárásban elfogadott adócsomag célja a vállalkozások adóterheinek mérséklése, az adminisztráció csökkentése és az adóeljárások digitalizációjának folytatása. A jogszabályi indokolás szerint a kormány célja a hazai adókörnyezet versenyképességének fenntartása, valamint annak biztosítása, hogy a kis- és középvállalkozói szektor, illetve az egyéni vállalkozók számára kiszámíthatóbb pénzügyi és adminisztratív keretek álljanak rendelkezésre. Vannak ugyanakkor további, 2026-ban hatályba lépő változások, amelyeket már év közben, az őszi adócsomagot megelőzően elfogadott a Parlament.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×